Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Politični teater na ustavnem sodišču

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1127DXSXU sporočil: 833
[Glavni forum] Tema: Politični teater na ustavnem sodišču
[#2836116] 10.04.20 22:46 · odgovor na: (#2836047)
Odgovori   +    1
izven šol. In s tem doseže dodatna kakovost in širina.
>
> In res ne vem zakaj bi se njihovi otroci morali šolati z otroki somišljenikov od staršev. Saj mogoče bi pa otroci, če bi imeli izbiro izbrali drugo pot. Dokler pa niso sposobni samostojne presoje, pa res ni prav da se jih indoktrinirane skozi neke ločene šole.
>
> Po mojem je to mišljeno skozi ta stavek tega člen ustave. Torej država organizira. Enotno in enovito. In ne vsaka gručica gradjana s svojim popom in hadžijo po svoje.
> "Država ustvarja možnosti, da si državljani lahko pridobijo ustrezno izobrazbo."

Pravico do izobrazbe imajo vsi.
Islamistično indoktrinacijo pa bodo itak izvajali ne glede na to, ali bodo dobili tistih par (deset) tisoč eurov od države ali pa ne.

In se ti ne zdi čudno, da Lukšiča niso nič skrbelo za segregacijo njegovih otrok in vpliv RKC?
V kolikor jim ne bo dovoljeno ustanavljat ločenega osnovnega šolstva, bo izvedba indoktrinacije precej težja.

Govoril sem o osnovni šoli. Pri srednji šoli so otroci že v dobri meri socializirani in ni večje nevarnosti, da bi postali privzgojeni zaslepljenci.. Zato me škofovska gimnazija ne moti. Nasprotno. In Tudi Lukšiča očitno, tudi ne. sam sem hodil k verouku, ki je bil ločen od osnovne šole. Ostanimo pri tem.