Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[sopranos]
Nisem jezen. Če bi vedel, da si tako občutljiv na bolj sočne izraze, bi verjetno uporabil bolj uradniški jezik. Napisal sem ti pač svoje mnenje in ti že ob prejšnji kolumni napisal zakaj. Poslal sem ti samo en link, kjer tudi pišejo o tem, da je takih, ki dvomijo v pravilnost številk kar nekaj. In zakaj ocenjujem, da nima smisla dajati v te analize še Kitajsko. Razumem tudi tvoj pogled in je po svoje razumljiv, saj gre za uradne podatke. Medtem ko so vse te kritike teh podatkov težko preverljive in močno nihajo. In so tudi lahko s podobnimi argumenti odpravljene kot te uradne številke.
Bom še zadnjič poskusil razložiti.

Eno je "skrivanje" števila okuženih. To hote ali nehote počno VSI, zato sem že pred štirimi tedni napisal, da je sledenje številu okuženih popolnoma nesmiselno. Recimo tukaj je to, da je število okuženih popolna fikcija, zelo dobro razčlenjeno: fivethirtyeight.com/...eaningless

Tukaj lahko pa celo na Fox News prebereš, da svoje okužene "skrivajo" tudi v ZDA: www.foxnews.com/heal...n-expected

Drugo je pa skrivanje števila mrtvih. In meni ni znano, da bi kaka uradna organizacija s kakimi oprijemljivimi dokazi obtožila Kitajsko ali Iran, da skrivata na desettisoče ali na stotisoče trupel. Tudi ni čisto jasno, zakaj bi to počela, ker podatki o mrtvih vseeno prispevajo k disciplini družbenega distanciranja, pa če že, potem bi vsaj Iran to lahko pač počel še bolj - bi tako kot Severna Koreja trdil, da ni tam od tega umrl NIHČE, pa Kitajska bi trditev, da ni umrl nihče več, lahko začela razširjati že tri tedne prej, pa je vsak dan poročala o dodatnih mrtvih. In na osnovi takega razmisleka jaz ŠE VEDNO mislim, da te številke o mrtvih dokaj dobro držijo, mogoče koga spregledajo, ampak desettisočev pa ne - sploh pa ne več te dni. Tam je epidemije, ali pa vsaj njenega prvega vala, pač RES konec, tako kot ga bo prej ali slej tudi v Evropi.

Ampak se mi zdi, da se ponavljam. Vse to sem že nekajkrat razčlenil. Zato pač ko boš naslednjič še n-tič komentiral, da sem naiven ali neumen, bom dal to na ignore.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2835853

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.405
Nikoli nisem trdil da si neumen. Daleč od tega. Tvoje analize zelo cenim. Če se ne motim sem ti do sedaj dvakrat oporekal glede tvojih analiz, enkrat je bilo to, da je povprečna plača v Grčiji višja kot v Sloveniji in drugič ta Kitajska. Pa enkrat sem ti napisal kaj je smisel te analize ali nekaj podobnega. Nikoli z namenom, da bi te zafrkaval, še manj pa da bi ti očital, da si neumen. Ker če se je v tvojih kolumnah kaj izkazalo, je to zagotovo to, da nisi neumen. Pustiva pač to Kitajsko pri miru, ker ne bova skupaj prišla. In še enkrat, razumem tvoje argumente.

Strani: 1