Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Nollem sporočil: 967
Zadnja sprememba: Nollem 08.04.2020 12:21
[TadejK]
> [FIN223552]
> Mene bi zanimala primerjava letošnjega gibanja števila smrti za gripo in drugimi pljučnicami v primerjavi s COVID19 - za Slovenijo in Italijo. Imamo takšne podatke?
>
> Pri Ameriških je upad pri eni zelo očitno povezan z porastom smrti za COVID19.
>
> Saj razlag je lahko več, je pa pomenljivo.

Sem tudi o tem že pisal, nekajkrat.

Celotna umrljivost je bila v Italiji že pred dvema tednoma ekstremno zunaj pasu SD ±2xSD za minulih pet let (objavljeno tukaj: www.salute.gov.it/po...020w12.pdf ), in pred enim tednom (bo objavljeno jutri) že ultraekstremno zunaj tega. To zelo jasno kaže, da ne gre zgolj za nek naključen sezonski zamik smrti, ki bi se itak zgodile in se itak zgodijo vsako sezono.
zunaj pasu so podatki za sever, kjer so velika žarišča izbruha Covid,

analiza sicer kaže odmik dejanskih smrti od pričakovanih smrti.
v kolikor pogledamo zadnji graf je slika zanimiva, saj je trenutna razlika med dejanskim in pričakovanim številom smrti nižja kot v sezonskih špicah v predhodnih obdobjih

kot kaže zadnja tabela, je bil največji odmik zabeležen v začetku 2017 (v drugem tednu 2017 +300 dnevno). skupna razlika je takrat na letni ravni znašala ca 25.000, pripisujejo pa jo hudi sezoni H3N2.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2835162

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
[Nollem]
zunaj pasu so podatki za sever, kjer so velika žarišča izbruha Covid,
Ja. In ti podatki kažejo, da *na severu* to ni just a flu, ergo to ni just a flu.

[Nollem]
v kolikor pogledamo zadnji graf je slika zanimiva, saj je trenutna razlika med dejanskim in pričakovanim številom smrti nižja kot v sezonskih špicah v predhodnih obdobjih
To je integral krivulje iz prejšnje strani, za podatke do sredino marca, in v integralu se enotedenske špice pač ne poznajo izrazito. Ko bodo na voljo podatki do danes, bo pa tudi iz te integralske krivulje že jasno, da to ni just a flu.

Ampak jaz tu ne vidim poante: za debato, ali je to just a flu ali ne, je dovolj, da ena krivulja dovolj jasno kaže, da to ni just a flu, in je iz nje jasno, da to ni just a flu.
bc123a sporočil: 48.253
[Nollem]
> [TadejK]
> > [FIN223552]
> > Mene bi zanimala primerjava letošnjega gibanja števila smrti za gripo in drugimi pljučnicami v primerjavi s COVID19 - za Slovenijo in Italijo. Imamo takšne podatke?
> >
> > Pri Ameriških je upad pri eni zelo očitno povezan z porastom smrti za COVID19.
> >
> > Saj razlag je lahko več, je pa pomenljivo.
>
> Sem tudi o tem že pisal, nekajkrat.
>
> Celotna umrljivost je bila v Italiji že pred dvema tednoma ekstremno zunaj pasu SD ±2xSD za minulih pet let (objavljeno tukaj: www.salute.gov.it/po...020w12.pdf ), in pred enim tednom (bo objavljeno jutri) že ultraekstremno zunaj tega. To zelo jasno kaže, da ne gre zgolj za nek naključen sezonski zamik smrti, ki bi se itak zgodile in se itak zgodijo vsako sezono.

zunaj pasu so podatki za sever, kjer so velika žarišča izbruha Covid,
O italiji pri tem izbruhu sploh ne bi smeli govoriti, ampak samo striktno o Lombardiji, da bi videli resnost problema. Tako kot tudi kljub masakru v Wuhanu ne smemo zadeve preracunavati na celo kitajsko!

Potem se pa najdejo bedaki ki vzamejo vse smrti iz vseh vzrokov za ZDA in dokazujejo da ni "nic posebnega" medtem ko v NYC trupla shranjujejo v hladilnih prikolicah, ker jih nimajo kam dat...

Strani: 1