Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

philips sporočil: 6.715
[rx170]
> [rename]
> > [alek14]
> > > [rename]
> > > > [alek14]
> > > > > [rename]
> > > > > > [alek14]
> > > > > > > [rame]
> > > > > > > Glede na počasno širjenje virusa kar pomeni ,da se državljani lepo držijo navodil(razen težav z zdravstvenim osebjem in domov za upokojence) je to nepotreben ukrep oziroma se lahko naredi brez strašenja in opzarjanja v medijih.Po treh tednih karantene so tudi že ljudje utrujeni in naveličani tega stanja.
> > > > > >
> > > > > > Hm. Italijani so 27. Marca dosegli vrh novih dnevnih primerov. So pa sedaj že ugotovili, da bodo s hitrostjo pojemanja novih primerov, ki jim jih dajejo trenutni ukrepi, pod lock-downom do prihodnjega leta...
> > > > > >
> > > > > > Mi pa še nismo niti vrha dosegli. Tako, da, ja ukprepi se bodo še zaostrovali. Izdatno.
> > > > >
> > > > > Čakaj... ali mi nisi ravno ti v enem odgovoru rekel, da smo tudi mi že imeli vrh, tam 25 ali 27 marca; podobno kot Avstrija?
> > > >
> > > > Rekel sem morda. Imeli smo enake ukprepe. Avstrija je čez, mi ne.
> > >
> > > Na osnovi katerih podatkov pa si prišel do sklepa, da je Avstrija čez?
> >
> > Na osnovi njihovih podatkov o pripadu novih:
> > en.wikipedia.org/wik...in_Austria
> >
> > Gl. diagram "No. of new cases" na dnu povezave in vse bo jasno.
>
> OK, ampak tudi pri nas ne pride dnevni prirast več čez 70, kot je znašal 27.marca.
> en.wikipedia.org/wik...n_Slovenia
>
> Če ima Avstrja padec iz 1000 na 400+, imamo mi iz 70 dol do 36, pa spet mal gor na 50+... čeprav je vprašanje, koliko je to sploh primerljivo. Koga in koliko testirajo Avstrijci in kako pri nas.
> Dejansko so te številke pač en del (resnice), na drugi strani (medalje) so pa napisana vprašanja:
> - koliko oseb testirajo večkrat
> - koliko je bilo testiranih samo enkrat (in koliko od teh je bilo pozitivnih)
> - koliko ljudi preboleva v domači oskrbi in sploh niso bili testirani.
>
> Tega verjetno ne bomo nikoli izvedeli, zato je dejansko edino vprašanje samo to, na osnovi česa se bodo odločili ukiniti karanteno (in kdaj)?

Jaz na to opozarjam že dalj časa. K tvojim vprašanjem je potrebno dodati še:
- koliko % pozitivnih ne kaže simptomov?
- koliko jih je že ozdravelo (KAcin je včeraj na vprašanje novinarke Planeta o tem začel mutiti)
- kakšna je dejanska struktura umrlih glede pridruženih osnovnih bolezni

In kar si napisla na koncu je najpomembneje: kdaj ukineš ukrepe pri tej strategiji boja z virusom? Ko je število novih casov 0? Glede na to, da je številka precej stabilna in se giblje med 40 in 60 (sicer manj kot prejšnji teden) amapk tole zna trajati nekaj mesecev. Pa še takrat si ne bomo na čistem in jeseni se lahko celotna zadeva ponovi. Do prekuženosti pa na ta način sploh ne more priti.
Permanenta revolucija.. Ups, izredni ukrepi