Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 7.982
Zdravo Tadej.

Sem našel eno zelo relevantno spletno stran: swprs.org/a-swiss-do...-covid-19/

Na njej je kar nekaj tehtnih faktov, ki govore, da je korona bolj nevarna od gripe, vendarle pa ne spet toliko in da je gripa na koncu "smrtnejša"...

Teorij je torej mnogo in težko je biti pameten v tej situaciji.

Sam mislim, da se moramo držati še v aprilu previdnostnih ukrepov in postopoma od 25.4. dalje zaganjati gospodarstvo in družbo, od 15.5. dalje kafiče, naj delajo na odprtem, šole od 18.5. dalje v dveh izmenah, itd...

Življenje bo moralo z majem preiti v 70% normalo, z junijem pa v 90% normalo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2832415

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
Zadnja sprememba: anon-15342 01.04.2020 23:19
[FIN-379669]
Zdravo Tadej.

Sem našel eno zelo relevantno spletno stran: swprs.org/a-swiss-do...-covid-19/
Na njej je kar nekaj tehtnih faktov, ki govore, da je korona bolj nevarna od gripe, vendarle pa ne spet toliko in da je gripa na koncu "smrtnejša"...
Ta stran je polna naklepnih laži, ampak nimam ne časa ne volje, da bi šel od alineje do alineje. Zato zgolj eno:
The two Italians deceased under 40 years of age (both 39 years old) were a cancer patient and a diabetes patient with additional complications. In these cases, too, the exact cause of death was not yet clear (i.e. if from the virus or from their pre-existing diseases).
Niti približno. Pri obeh so z uradnim testom potrdili okužbo s Covid-19 in pri obeh je bil vzrok smrti zadušitev. Od diabetesa ne dobiš kritičnih težav z dihanjem in se ne zadušiš.

Na tej spletni strani (ki si jo ti morda res našel sam, ampak večina jo pa pozna zato, ker tisoči pristašev stališča, da nikoli ni nič tako, kot nam prikazujejo, pošiljajo nanjo linke in sem ga jaz dobil že vsaj od petih), vsak dan dajo linke na poguglanih 3-5 izjav enih tam, da je to "just a flu" oziroma da pač ni nič tako kot nam prikazujejo. Ta in ta bojda priznani indijski zdravnik je rekel, da ljudje ne umirajo od te okužbe. Ta in ta bojda priznani argentinski zdravnik je rekel, da je to just a flu. Ta in ta bojda priznana nizozemska filozofinja je tam in tam rekla, da je to just a flu.

Ne zameri, ampak takih, ki dnevno zbirajo take izjave in teorije zarote, brez resnih številk ali izvajanj, je na tisoče, in pač res ne morem vsakega posebej obravnavati in nizati linkov na številke, ki kažejo da so to laži in/ali filozofiranja na pamet.

Strani: 1