Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-217002 sporočil: 275
[sopranos]
No, odvisno kako staro je bilo tisto kar si gledal. Švedi so se zadeve lotili bolj umirjeno, racionalno. A na koncu so tudi oni prišli do tega, da je treba drastične ukrepe sprejeti.
Čudil sem, kako lahko Švedska brez omembe vrednih omejitev dosega dobre rezultate. www.ft.com/coronavirus-latest
Danes sem prebral prispevek www.aier.org/article...ronavirus/
Vse mi je jasno. Država mora biti neopazna.

Če pogledamo za Slovenijo, bi jaz rekel, da smo šele ta teden z ukrepi tam, kjer bi morali biti 14 dni nazaj. Če lahko novi vladi kaj očitamo je, da je predolgo čakala s trgovinami in omejitvami gibanja. Lahko bi kakšne stvari drugače naredili. Ker pa ne živimo v pravljicah in idealnih svetovih, je to kar so naredili v 14 dneh vseeno pomemben napredek v primerjavi s predhodno vlado.

Se je pa v tej krizi nekaj pokazalo. Da imamo en cel kup institucij z visokimi plačami in velikim številom zaposlenih, ki so v tej krizi popolnoma odpovedali. In da je skrajni čas da se neha deliti na leve in desne, da se neha z nepotizmom in negativno selekcijo.
Se strinjam.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2832006

Strani: 1

anon-316368 sporočil: 957
Danes sem prebral prispevek www.aier.org/article...ronavirus/
Vse mi je jasno. Država mora biti neopazna.
Članek je res v redu in smiseln toda problem ni v članku - problem je v ljudeh.
Stari Latinci so imeli pregovor: 'Kar je za junca to ni za nunca', z drugo besedo: Če stvari funkcionirajo (morda) na Švedskem ni nujno, da bodo funkcionirale na Balkanu. Kot se je pokazalo prejšnji vikend, je v Sloveniji precej ljudi s filozofijo "Ga ni tac'ga, k' b' men' kej reku!'

Strani: 1