Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[sonce1313]
In zakaj bi rabil zastonj polnilnice,
Poglej moj prvi komentar, da boš razumel, zakaj sem ti sploh repliciral o plačevanju in zastonjkastrvu.
če imam doma MSE, domačo polnilnico ter BEV s 64 kWh baterijo, ki je zjutraj polna.
Daj mi razloži, kevdrskemu telebanu, kako se ti ponoči avto napolni s štromom iz domače sončne elektrarne. Tako MSE, ki fila ponoči, imel bi tudi jaz.
Letno 50t km ni neko nastopaštvo, je pa nastopaštvo in norost delati samo za fosilce.
Letnih 50000 km je za redke potreba, za večino pa čista potrata in/ali naduvano nastopaštvo. Še posebno, če imaš zastonjkarski testni avto, ki ga filaš na zastonj polnilnicah in pri kolegih. Potem si res lahko ful eko. Nul emisij, nul hrupa, 1 EUR stroška, tople roke in rit, krasni novi svet. Glih prav kontekst, da se še razjokaš nad brezperspektivnostjo generacije.
Kaj ti rabi plačevanje trošarin in davkov, če s tem narediš x10 škode za okolje in zdravje ljudi. To je res zastonjkarstvo, ker država in mi vsi vsak liter fosilca subvencioniramo vsaj par €, poleg še afere in napake avto industrije.
A res? Si vse to izmeril s kljunastim merilom, izračunal na prste ali prebral v e-evangeliju? Od kod misliš, da država dobiva denar za npr. gradnjo in vzdrževanje cest, ki služijo tudi eko-oko električarjem? Od tvojega štroma veliko manj kot od bencina. Poglej primerjavo:

bencin 95 (od 24.3.2020)
0,30889 - cena
0,47829 - trošarina
0,03979 - taksa co2
0,00736 - dodatek za zagotavljanje prihrankov energije
0,00911 - prispevek za zagotavljanje podpore proizvodnji električne energije
0,18556 - DDV
1,029 - skupaj (EUR)
energija : dajatve = 1:2,33 oz. skupno 233% dajatev

gospodinjski tok (domač obračun)
9,58158 - omrežnina (na moč in na porabo)
7,74816 - energija
0,68 - obračun dobavitelja
5,29548 - prispevki (za delovanje operaterja trga + za energetsko učinkovitost + za SPTE in OVE)
0,40260 - trošarina
5,22 - DDV
28,93 - skupaj (EUR)
energija v hiši 18,01 : dajatve 10,92 (cca 1,65:1) oz. 38% dajatev
Omrežnino sem izločil iz primerjave, ker gre za ceno 24/7 dobave do domače vtičnice, dobava bencina pa je samo do najbližje (odprte) črpalke in je skrita v osnovni ceni bencina ter v tem primeru zanemarljiva.
Pri 50 litrih fosilca pa je gre 2c za zastonjkarstvo nastopačev z BEV, pa tudi fasade, MSE in ostale ukrepe za spodbujanje zelenr slovenske favšije.
Subvencije za BEV se napajajo ne samo pri jakodimičih ampak tudi pri računih za elektriko vseh gospodinjstev, torej od najbolj elementarnih energijskih potreb. Sicer pa vse tri eko-oko takse od bencina z DDV vred (ja, davek na davek) znašajo 6,8 centa na liter, torej pri 50 litrih ne gre za lepšo prihodnost 2 centa ampak 3,43 EUR.
Kdo je izsilil TEŠ in kako se ve, sicer pa Šoštanj in Velenje zaradi daljinskega ogrevanja med kraji z najmanj PM delci.
Ker si tako pameten, bodi še natančen, ker najbrž imaš v mislih TEŠ6. Da je TEŠ potreben, menda ni dvoma, razen za tiste, ki mislijo, da se štrom pač kupi na vedno delujočih borzah, tako kot se danes lahko kupi zaščitne maske, razkužila ipd. Koliko je bil potreben TEŠ6, a res točno tak, od ravno teh dobaviteljev in za takšno ceno, je pa čisto druga debata.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2832000

Strani: 1

sonce1313 sporočil: 376
12 MW letno iz MSE dam v omrežje podnevi, ko je največja potreba in najdražja elektrika, jemljem oonoči ko so veliki viški in celo negativna cena, če ti to kaj pove.
50t km, večina službeno ni nastopaštvo, poznam veliko lastnikov BEV, ki delajo letno veliko več km, tudi do 100t km, največ službeno, ja res nastopači.
Če misliš da država živi od umazanih eur od goriv ti res ni pomoči. Še bolj bo od vlaganj v obnovo omrežja, menjave komplet voznega parka na BEV, hranilnikov elektrike, pa še veliko več bo ostalo za ljudi. Ja pa VE - pri nas joj ptiči, HE joj ribe, SE se ne vidi brežiški grad, JEK 2 itak brez veze, plinske, geotermalne koliko hočeš, sežiganje odpadkov, ob viških proizvodnja vodika, na vse strehe MSE.
Ti boš verjetno eden zadnjih ki boš kuril na mokra drva ali kurilca in imel jakodimiča, da bo država imela prihodke

Strani: 1