Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.519
[MarijanMacek]
> [alek14]
>
> Tu smo že pri Ivanu Erženu, porednemu šolarčku, ki je po parih dneh v stolčku NIJZ pokazal, da nalogi ni dorasel.
> Danes je sabotiral napore vlade, da s psihološkimi ukrepi spravi R pod 1. Zadosti pod 1. Številke sem gledal tudi jaz in nekatere druge EU države šo že signifikantno pod 1 po podatkih v Nedeljo. Mi pa smo bili ravno nekje pri 1.
>
> Kakorkoli že, Ivan Eržen mora oditi. Za pisanje člankov je veliko boljši od predhodnice, o realnem obvladovanju epidemij pa ve manj od mojega 25-letnega pastorka.

Nedvomno si pa hiter pri obsodbah. Kaj pa če ima možakar prav. Jaz mu bolj verjamem kot policijskemu ministru, ki bolj ali ne namerno širi paniko. Saj jo mora, ko pa naš prištinski dohtar več ve kot WHO in prenekateri strokovnjak. Sem pa gedal poročilo iz Švedske, normalno življenje, število mrtvih na miljon sicer nekaj višje kot pri nas, toda samo zaradi 2-3 dnevnega zamika, toda narašča povsem enako hitro, in v večini držav z visokim deležem mrtvih (Lombardija, Italija, Španija(?), Francija) nimamo več opravka z eksponentno rastjo. Toda tam ne bo neslutene gospodarske krize, razen koliko bo uvožena iz paničnih predelov sveta... Zaradi težav v domovih za ostarele pač ne zapreš javnega življenja in ekonomije, temveč osamiš starejšo in občutljivo populacijo. Končno pa 50-75% pozitivnih sploh ne ve da je okuženih in bi lahko normalno opravljali svoje delo.
10 plusov trenutno? Veliko vas je na Financah neukih. Žal. Podobno kot pri podnebju. Se vidi, da financarji ne znajo predvideti niti ekonomije, kaj šele kaj drugega. Spet žal. Gospodarstvo greste omenjat v tej situaciji? Seveda, Kitajci so ekstremno nagnjeni k ekonomiji in dobičku. In kaj so naredili. Zaprli vse tovarne in jih odpirali postopno po ustreznih ukrepih z odobritvijo. Tako se dela. Pandemijo je treba popolnoma ustviti, potem pride na vrsto ekonomija. Zdaj je čas z adenar iz lufta, proizvodnjo hrane, zaščitnih sredstev in medicinskih pripomočkov. Žal so dejstva taka. Osamiš neko populacijo? Osamiti bi bilo potrebno potem vse zdravnike, policiste, medicinske sestre itd nad 45 let. Zaradi večje izpostavljenosti so gotovo dovolj tvegani. Dajmo potem naj dijaki rešujejo ostarele, kaj? V proizvodnih firmah pa vsaj nad 50 let so tudi preveč tvegani. Edina primerna beseda (celo več jih je, no se prične z B.