Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 7.967
Tole ne vem, kje si pobral:

"Nemčija, Norveška, Italija, Belgija, Švica, Austrija (in morda mi), smo z R < 1."

Jaz podatke vidim drugače, gotovo pa nima kaj Italija tam početi, ker že sam podatek o umrlih na 1 mio ljudi, ti pove mnogo in zadeva ne pojenja.

V Italiji je še huje, kot je bilo na Kitajskem. V bistvu sedaj jo dohiteva Španija in jo bo, kot kaže presegla. Predvideva se, da bo najhuje od vseh držav prizadeta Španija.

Švicarji in Švedi imajo podobno strategijo nekega gradualizma. Bomo videli, ali se jim bo obneslo. Zanju ne vidim katastrofičnega scenarija.

Dance in Avstrijce vidim kot tiste, ki najbolj obvladajo situacijo, v kateri so se znašli. Avstrijci imajo kar zahteven naval okužb, ampak zelo dobro hendlajo.

Francozom se tempo stopnjuje in se pridružujejo Nizozemcem - ali pač obratno, kot gledaš. Oboji imajo kar zahtevno situacijo. Belgijci so blizu.

UK je še neznanka, ali bo šla po poti Francozov, scenarijev je tam več, v vsakem primeru je tam situacija kar resna, vendar Angleži znajo v nekem trenutku bolj resni, kot smo mi.

V USA je šel prvi val zelo močno skozi, sedaj pa bomo videli, ali jim bo uspelo kaj zajeziti. Bodo pa tam imeli še nekaj časa težave, ker njihov zdravstveni sistem ni sposoben niti 50% hendlati tega, kar so sposobni Nemci in sploh Avstrijci, kamoli Norvežani. Pa še zdravstveno so ljudje v USA švoh - preobteženi itd.

Ampak v USA bodo po 15.4. reševali po kavbojsko... in to bo potem material za dokumentarne filme Michaela Moorea. Kaj je kavbojsko? Boš že videl. Ko ne gre drugače, manipulacija s podatki in šus v žilo, pa šta bude bude.