Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PyotrNovak sporočil: 5.775
[Glavni forum] Tema: Mi, mladi: najbolj zdravi in najmanj perspektivni
[#2831919] 31.03.20 18:12 · odgovor na: (#2831884)
Odgovori   +    15
Glede na dolgoletno statistiko je standardna kriza že zamujala, običajno pridejo na cca 7 let. Če tega nisi pričakoval???
Drugič:
- koliko bogih mladih ima RELEVANTNA znanja? 30-40%? S FDV si kvalificiran za picopeka. Kdo pa se bo matral s STEM, če se pa da dobit službo v pisarni. Ekonomistov, pravnikov je dovolj da se tlakujejo parki.
- koliko jih je zmožno delat 60 - 70 ur na teden, pa ne na riti v pisarni.
- Kot je rekel moj prvi mentor: fantje, da boste imeli hišo, avto, mogoče vikend bo treba delat 20-30 let. Razen če nisi v SLO in povezan s tapravimi, potem pa se otroci odkrito hvalijo koliko so tastari pokradli.
- NAJBOLJŠA je pa izjava sošolca moje hčerke po maturi: JOJ, koliko imam še do penzije!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2831919

Strani: 1

kzupanc sporočil: 10.519
[PyotrNovak]
Glede na dolgoletno statistiko je standardna kriza že zamujala, običajno pridejo na cca 7 let. Če tega nisi pričakoval???
Drugič:
- koliko bogih mladih ima RELEVANTNA znanja? 30-40%? S FDV si kvalificiran za picopeka. Kdo pa se bo matral s STEM, če se pa da dobit službo v pisarni. Ekonomistov, pravnikov je dovolj da se tlakujejo parki.
- koliko jih je zmožno delat 60 - 70 ur na teden, pa ne na riti v pisarni.
- Kot je rekel moj prvi mentor: fantje, da boste imeli hišo, avto, mogoče vikend bo treba delat 20-30 let. Razen če nisi v SLO in povezan s tapravimi, potem pa se otroci odkrito hvalijo koliko so tastari pokradli.
- NAJBOLJŠA je pa izjava sošolca moje hčerke po maturi: JOJ, koliko imam še do penzije!
Ja. Pa tudi za delo kot zaposlen v firmi je treba veliko znat. Mladi sicer mnogi danes veliko znajo. Ampak mnogo prehitro mislijo, da znajo vse, kr je treba. Vedno si zamišljam mlade programerje, ki verjetno mislijo, da je poznavanje programiranja in računalnika vse znanje sveta. Kakšna zmota! Zmota vseh zmot. Lepo, d nekdo uspe kot Loginova z nekim butastim mačkom. Ampak realno gledano je za svet bolje, da tega ne bi bilo. Dejanski BDP tega mačka je nič. Ali pa 1 evro. In potem ti prodajo firmo za milijardo. Super za Slovenijo, slabo za človeštvo. Kot zaposleni v neki resni firmi pa moraš obvladati tisoč stvari, reševati probleme od direktorja do najnižjega podrejenega, vreden si zelo malo. In moraš biti zadovoljen s plačo malo nad povprečjem. Ker veš, da je samostojno služiti na trgu dosti bolj tvegano in še bolj zahtevno.

Strani: 1