Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[kren]
> [FIN-311684]
> Kako se Južnokorejci v Seulu borijo proti koronavirusu? Karantene ni, omejitev ni... restavracije, podjetja, šole in vrtci delajo...Obrazi so zakriti, na vsakem vogalu so razkužila za roke...mesto ni prazno, ljudje so še vedno na ulicah, odhajajo na delo, družijo se ob večerih pa so imeli tudi 900 okužb v enem dnevu konec februarja...Na vhodih v restavracije te pričakajo z razkuževalnikom za roke, v nakupovalnih centrih merijo temperaturo...Najučinkovitejše je množično testiranje. Vzpostavili so "drive-in" točke, kjer lahko ljudje v desetih minutah brezplačno opravijo test...piše Kristina Furlan v novi ZarjaJani.

Zdaj je že bolj ali manj jasno, da se je Evropa napačno lotila koronakrize, zato bo tudi njena največja poraženka. Upam, da se bodo vsaj Američani kaj naučili iz naših napak in jih ne bodo ponavljali.
Koronahisterija je dosegla, še pred 14 dnevi, neslutene višave. Pričakujem drone, ki mi bodo letali mimo okna in kričali ukaze in norce z brzostrelkami, ki letajo naokoli in delajo red. V Izraelu spremljajo folk preko mobilnih naprav (kar pomeni da so jim vdrli v telefone, Izrael je namreč v teh tehnologijah v svetovni špici..no poleg ruskih in kitajskih hackerjev :)

Meni sicer karantena paše, sem bolj bunkerski tip, ampak eno je ziher, vsaka karantena se enkrat konča in takrat bo folk še bolj popizdljiv ;)