Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dronyx sporočil: 4.602
[Glavni forum] Tema: Vlada o ukrepih pomoči spet popoldne
[#2830480] 28.03.20 09:00 · odgovor na: rx170 (#2830471)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: dronyx 28.03.2020 09:08
Včasih so nas učili v šolah, da takšno ravnanje rezultira v inflaciji.
Jaz sem nekje prebral, da inflacija lahko nastane samo takrat, ko denar velikokrat in hitro menja lastnika. V teh razmerah se je potrošnja praktično ustavila, saj ljudje kupujejo samo še najnujnejše. Zakaj bi nekdo podražil avto za 20%, če pa je prodaja padla za 50%? Tudi nafta se ni podražila, ampak strmoglavila. Najemnine bodo padle, saj so se sprostila airbnb stanovanja, nepremičnine tudi močno dvomim da lahko rastejo v teh razmerah. Podražili pa se bodo verjetno izdelki, ki jih sedaj ljudje masovno kupujejo. Ampak to je pa kot rečeno samo hrana in absolutno najnujnejše. Verjetno po bo letos kakšna njiva več obdelana.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2830480

Strani: 1

anon-333107 sporočil: 8.271
[Glavni forum] Tema: Vlada o ukrepih pomoči spet popoldne
[#2830538] 28.03.20 11:06 · odgovor na: dronyx (#2830480)
Odgovori   +    0
[dronyx]
>Včasih so nas učili v šolah, da takšno ravnanje rezultira v inflaciji.
Jaz sem nekje prebral, da inflacija lahko nastane samo takrat, ko denar velikokrat in hitro menja lastnika. V teh razmerah se je potrošnja praktično ustavila, saj ljudje kupujejo samo še najnujnejše. Zakaj bi nekdo podražil avto za 20%, če pa je prodaja padla za 50%? Tudi nafta se ni podražila, ampak strmoglavila. Najemnine bodo padle, saj so se sprostila airbnb stanovanja, nepremičnine tudi močno dvomim da lahko rastejo v teh razmerah. Podražili pa se bodo verjetno izdelki, ki jih sedaj ljudje masovno kupujejo. Ampak to je pa kot rečeno samo hrana in absolutno najnujnejše. Verjetno po bo letos kakšna njiva več obdelana.
To NE drzi!! Prvi stavek je čista ZABLODA!! Je pa res, da takrat denar hitjeje krozi. :))

Inflacija/cena se generira na trgu med ponudbo in povpraševanjem! Seveda je inflacija statistična kategorija, ki zajema različne dobrine....ZNAČILNO za inflacijo pa je povečevanje primarne emisije v obtok, ... po domače: tiskanje novega denarja .... Tukaj zna biti problem, ker bodo določene panoge ostale brez prihodkov nekaj časa, kot si opisal zgoraj, tam se denar ne bo obračal, druge dobrine pa bodo iskane in zaželjene, kot si tudi opisal: npr. hrana.

Strani: 1