Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.836
[rename]
> [PetraS]
> živjo,
>
> pri tistih, ki vam ni treba poslati delavcev na čakanje, bo država pokrila pokojninske prospevke (delodajalčev in delojemalčev del).
>
> tukaj je več:
> www.finance.si/89596...se-pridejo
> topjob.finance.si/89...roske-dela
>
> lp, p

Ne visim se v teh ukrepih.
Pred novim letom smo zaposlili dodatne ljudi, ker smo podpisali projekt.....zaceli delati, zdaj je projekt zaustavljen.
Novih ne bomo odpustili, ce pa se prijavimo za pomoc, bomo pa cez cas lahko vracal, ce bo dobicek.....
Si ne predstavljam, da bi se lahko z birokratom pregovarjal, da je dobicek manjsi, kot prejsnja leta, ker je korona zaustavila projekt.

Skratka, kot jaz dojemam, gre za resevanje tistih, ki imajo probleme (kar absolutno podpiram), je pa to resevanje tudi kazen za najboljse, ker ne bomo mogli nagraditi z visjo placo, na racun davkov in prispevkov, ki bi jih krila drzava.
Teoreticno drzava celo pomaga moji konkurenci, ki gre lahko na trg z dumping cenami....kako bo to en kontrolni referent razumel?
Nekako tako....

S tem, da si bodo birokrati obilno obračunali vse te ure "strokovne presoje" upravičenosti....Ti in jaz bova pa za svoj čas in denar pisala neke vloge, za katere je precej verjetno, da bodo zavrnjene... Tako, da jaz močno dvomim, da bom karkoli vlagal če bomo kolikor toliko uspešno prebrodili Corona virus...

Sem pa 1/2 firme nagnal na prisilen dopust...težko si namreč predstavljam, da bi po 2 mesecih čakanja poslušal, da imajo še neizkoriščen lanski dopust.