Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pavelmardonovic sporočil: 2
[kekez]
Težko verjamem, da je lahko 1300km manj kot 1 evro.
Jaz imam zdaj kono 3 mesece in me je do zdaj stal vsak kilometer 1,5 evra. Res pa cena zelo pada, ampak na omenjeno ne bo nikoli padla.

Moj izračun:
* prevozil sem že 5.300 km
* do zdaj sem plačal 7.900 evrov
--------------------------------
7.900 km / 5.300 eur = 1,5 evra/km

Nekaj tu ne štima oz. ni jasno. Razlika je pa velika...
7.900 km in 5.300 € = 0,67 €/km
ali
5.300 km in 7.900 € = 1,5 €/km. vsekakor je to ekstremno draga vožnja. Upam, da avta ne uporabljaš v službene namene, ker kilometrina niti približno ne pokrije stroška. No, tudi 0,67 € / km ne pokriješ s kilometrino. Zgolj hipotetično...

Primerjava z novinarjevo matematiko 1.300 km / 1 € je pa itak znanstvena fantastika.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2830098

Strani: 1

anon-180464 sporočil: 4.080
[pavelmardonovic]
> [kekez]
> Težko verjamem, da je lahko 1300km manj kot 1 evro.
> Jaz imam zdaj kono 3 mesece in me je do zdaj stal vsak kilometer 1,5 evra. Res pa cena zelo pada, ampak na omenjeno ne bo nikoli padla.
>
> Moj izračun:
> * prevozil sem že 5.300 km
> * do zdaj sem plačal 7.900 evrov
> --------------------------------
> 7.900 km / 5.300 eur = 1,5 evra/km


Nekaj tu ne štima oz. ni jasno. Razlika je pa velika...
7.900 km in 5.300 € = 0,67 €/km
ali
5.300 km in 7.900 € = 1,5 €/km. vsekakor je to ekstremno draga vožnja. Upam, da avta ne uporabljaš v službene namene, ker kilometrina niti približno ne pokrije stroška. No, tudi 0,67 € / km ne pokriješ s kilometrino. Zgolj hipotetično...

Primerjava z novinarjevo matematiko 1.300 km / 1 € je pa itak znanstvena fantastika.
V zadnji vrstici se mi je pripetila zamenjava enot, pa ni bilo več mogoče popraviti.
Rezultat je pravi. Zaenkrat 1,5€/km.

Tole zajema prav vsa plačila, ki sem jih zaenkrat imel (akontacija, nekaj obrokov posojila, zavarovanje, celo prtljažnik, vinjeta...) in pa kilometri do zdaj.

Tole ni cena po ekonomskih standardih, kjer se amortizacija računa na predvideno rabo. Tule računam na čisto dejansko rabo. Ker se kilometri dejansko nabirajo precej hitreje kot stroški, tole na kilometer zelo hitro pada.
Kot primer: na začetku je bilo nekaj tisočakov stroškov, kilometrov pa še nič. Torej je bil vsak kilometer neskončno drag.

Tako računam, da bom prišel v končni fazi na kakšen cent na kilometer.

Strani: 1