Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Vinci sporočil: 5.933
[alek14]
> [zav]
> > [marelu]
> > Ima kdo kako razlago zakaj je v Nemčiji majhno število mrtvih glede na število okuženih?
> > Več ventilatorjev, boljše zdravstvo ali ?
>
> 300.000-500.000 testov tedensko (največ v absolutnem in relativnem smislu) in hitro sledenje stikov obolelih. Če bi pri nas testirali vse tiste, ki so bili v stikih z obolelimi, bi se število obolelih bistveno zvišalo, smrtnost (na število obolelih) pa bi bila videti bistveno nižja.

Kje so podatki o testiranju v Nemčiji? Jaz ne najdem nobenih.
Tudi moje info iz Nemčije govorijo o nasprotnem...
+ Če bi nemci res vse testirali in izločali ne bi imeli na začetku čas do podvojitve primerov krajši, kot v ZDA. Nekaj ne štima.

Mislim, da Nemčija prev nič ne testira, ker ne more. Po mojih info (direkt in Nem.) so zarmere v Nem. glede testiranj skrajno kaotične in jih z vso silo skušajo prikriti. Tako je videti iz prekrižanja objavljenih in prišepetanih info.

Država, ki je še pred 5 minutami Švici in Sloveniji karadla maske, naj bi imela vzorno testiranje. Seriously?

Nemčija tudi prikriva število hudo bolnih:
www.worldometers.inf...#countries
iz tega podatka bi lahko vsakdo razbral stanje. Upoštevati je treba možnost, da je glede na vsesplošno prikrivanje, tudi podatek o nizki nemški smrtnosti samo produkt nazi propagande.
Nimam podrobnosti, kako se dela, ker nisem zraven, lahko pa povem iz prve roke, kaj sem zasledil sam ali pa mi je kdo povedal glede ukrepov v začetku meseca, torej še pred izbruhom v Nemčiji.

Na bančni poslovalnici v manjšem mestu so odkrili en primer. Takoj so zaprli bančno poslovalnico, vsi uslužbenci so šli na testiranje in v samoizolacijo. Testirali so tudi vse, ki so bili v stiku s tisto osebo in so ostali v samoizolaciji do rezultatov testa. Še en primer je s šole. Šolar je bil pozitiven, takoj so zaprli šolo, testirali vse, ki so bili v kakršnekoli stiku, vsi šolarji in učitelji pa so morali v samoizolacijo. Našo pisarno je firma zaprla zaradi dveh sumov okužbe, ki sta bila oba negativna. Kasneje je prišlo do izbruha in je pisarna ostala zaprta.

Nemška vlada je oklevala, dežele, mesta in podjeja pa so se znašla po svoje. Po mojih informacijah testirajo dosti, zdravstvo je bistveno boljše kot v večini Evrope in imajo tudi mnogo več kapacitet na intezivni negi. So pa tudi mojstri prikrivanja, skrivanja in manipulacije s podatki.