Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-54454 sporočil: 4.098
Sreca je, da nam je nebo poslalo kristalno kroglo, s katero imamo vpogled v prihodnost.

Kar so naredili kitajci je drugje neponovljivo.

S kristalno kroglo pa v italiji vidimo, kaj nas zares caka cez 3 ali 4 tedne, pa vendar smo vsi prepricani, da se to nam ne bo zgodilo in zato se z ukrepi praviloma zamuja vsaj za dva tedna. Povsod!

Tako da voj pogled je ok, vprasanje je samo hitrosti sirjenja in tega, s kaksnimi zrtvami se ze danes sprijaznimo (v lombardiji je smrtnost ze nad 10% in se zrtve z vojaskimi konvoji razvaza v krematorije po drzavi, ki se imajo proste kapacitete).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2827838

Strani: 1

1127DXSXU sporočil: 833
[tmatej]
Sreca je, da nam je nebo poslalo kristalno kroglo, s katero imamo vpogled v prihodnost.

Kar so naredili kitajci je drugje neponovljivo.

S kristalno kroglo pa v italiji vidimo, kaj nas zares caka cez 3 ali 4 tedne, pa vendar smo vsi prepricani, da se to nam ne bo zgodilo in zato se z ukrepi praviloma zamuja vsaj za dva tedna. Povsod!

Tako da voj pogled je ok, vprasanje je samo hitrosti sirjenja in tega, s kaksnimi zrtvami se ze danes sprijaznimo (v lombardiji je smrtnost ze nad 10% in se zrtve z vojaskimi konvoji razvaza v krematorije po drzavi, ki se imajo proste kapacitete).
Glede tega, da bi bilo to kar so naredili Kitajci drugje neponovljivo se samo delno strinjam. In sicer glede brzine in brezobzirnosti s katero so reagirali. Mi v Evropi bomo morali to kar so oni naredili ponoviti, je pa težava da vsako stvar zamudimo in še pol jo naredimo na pol. Za zdaj.

Kaj se meni zdi pri tem pomembno kar so oni naredili in mi za zdaj (namerno ?!) spregledali?

Kitajci so imeli od 23.1 do 2.2 podoben sistem, kot ga bo kmalu imela severna Italija (vse je stalo in vsi ljudje zaprti v hišah razen nujnih storitev -brez proizvodnje). Ob tem so seveda bili bolj strogi, kot bodo Italijani bilokdaj. No in oni so glede na informacije R0 v tem obdobju uspeli znižati iz 3,8 na 1,3. Lep uspeh vendar epidemija s tem ni bila ustavljena in kupi mrtvih so se še kopičiti.
Zato so oni po 2.2 spremenili taktiko in vse okužene odpeljali v karantenske centre, kjer niso mogli okužiti več nikogar naprej. Seveda so stestirali tudi tiste s katerimi so živeli. Razpisali so tudi nagrade za informacije o tistih, ki kažejo znake pa se skrivajo. Skratka pravi lov na obolele in njihovo izločanje z namenom zaščite družinskih članov, sosedov, sorodnikov itd. No in s tem ukrepom jim je potem uspelo zmanjšat R0 na 0,3 in epiďemija pri njih zato ugaša.
Dokler mi v Evropi ne bomo zmogli organizirat tega bomo fantazirali o "precepitvi" in "zmagi močnejših", pri čemer se velika večina teh, ki o tem govorijo sploh ne zaveda kako bi to zgledalo in da bi to bilo z ekonomskega vidika veliko, veliko dražje kot "diktatorski boj" z prisilno karanteno bolnikov. Ko bi npr. V Sloveniji umiralo 100 ljudi na dan, bi bila država psihološko tako dol, da sem sigurn da bi vse stalo. Emperial College London je zračunal da variante s precepitvami v Angliji dosegajo vrh obolelih in mrtvih šele začetek Junija.

Dvomim tudida lahko delajo Kitajci s kakršnokoli večjo paro, če bo po svetu divjala pandemija. Njihove oskrbnik verige so marsikje zelo globalne in to bo vse zelo moteno.

Strani: 1