Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PK-Solnp sporočil: 136
Se vidi, da take odredbe sprejemajo tutubani, ki nikdar v življenju niso bili odgovorni za izplačilo ene same plače! AMPAK MI HOČEMO STEČAJE! Namreč, kupci ti ne plačajo, si nelikviden, ne moreš izplačati plač in po naši pozitivni zakonodaji pristaneš v kazenskem postopku. Da bi kot odgovorna oseba to preprečil, je edina rešitev, da predlagaš insolvenčni postopek. Ker je vedno bolj jasno, da je prisilka zgolj podaljšanje agonije, je stečaj edina možnost.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2827339

Strani: 1

simona2 sporočil: 2.204
sem dodala... LPS
bigl sporočil: 18.363
Zadnja sprememba: bigl 21.03.2020 10:51
[PK-Solnp]
Se vidi, da take odredbe sprejemajo tutubani, ki nikdar v življenju niso bili odgovorni za izplačilo ene same plače! AMPAK MI HOČEMO STEČAJE! Namreč, kupci ti ne plačajo, si nelikviden, ne moreš izplačati plač in po naši pozitivni zakonodaji pristaneš v kazenskem postopku. Da bi kot odgovorna oseba to preprečil, je edina rešitev, da predlagaš insolvenčni postopek. Ker je vedno bolj jasno, da je prisilka zgolj podaljšanje agonije, je stečaj edina možnost.
Kompliment za gornji komentar. Pravilno razumevanje in razlaga vsega po naši pozitivni zakonodaji. Ker so razmere izredne, bi njim morala slediti tudi zakonodaja. Dokler se to ne zgodi, po moje odgovorne osebe morajo sprožiti stečaj firme,(lepo opisano zgoraj zakaj), da se izognejo odgovornosti in tarifiranju po KZ. Lep dan.
FIN-379669 sporočil: 7.967
Dragi komentatorji.

Le tisti, ki je funkcioniral v življenju kot marginalni podjetnik ali svetovalec, z omejenimi resursi, ve, kako ravnati v tej situaciji.

Umetnost je delati prihodek iz malega, kar imaš na voljo, ne pa fantazirati o potencialih.

Kar pomeni, glede na temo, ki jo obdelujete:
Če ne pravnomočno ugotovljenega upnika z izvršilnim naslovom (sedaj ga ne more biti, ker sodiša ne delajo), potem tudi upravičenega predlagatelja - upnika za stečaj ni.
Naslednji upravičeni predlagatelji so delavci. Zakon - ZFPPIPP (14/4. čl.), pravi, da z min. plačo in prispevki zamujaš za vsaj 2 meseca, da lahko potem delavec uspešno predlaga stečaj. teh primerov za sedaj kaj dosti ni.

In tako dalje in tako dalje. PREDEN PIŠETE NEUMNOSTI, SE PODUČITE.

(Ker pa ima Simona moža odvetnika, bi pričakoval bolj tehtne prispevke.)

Zakaj Vlada ne angažira ulične borce, ne vem... vem pa, da so in bodo še improvizirali, da se bodo kopja lomila levo in desno, tudi ko bodo mislili, da so rešili problem.

Če ne bodo uvedli pametnih in enostavnih ukrepov za vse enako, brez diskriminacije (kot sedaj za mnoge podjetnika), bo vsem lažje. Za sedaj pa ne vedo ravno dobro, kaj delajo. Ko pa se bodo še kregali med seboj, potem smo kot država v orenk klincu.

Pametni podjetniki pa bodo prehitevali vlado in druge po desni strani. Ni druge. Treba biti hiter v odločitvah. V pomoroskem pravu se temu reče: Havarija.
anon-333107 sporočil: 8.271
Preveč se razburjaš! :))

Glede na to, da smo že na robu vojnih razmer :) ti bom povedal, kako to poteka...

Delo in roba na lepe učke sebo počlasi zmanjšalo na zelo majhen delež... :))

Strani: 1