Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

velikipok sporočil: 1.340
čas vnosa: 19.03.20 08:48
Ampak bo morala prvo rešiti sebe, so v enaki pizdariji kot EU, zgolj s tednom do dva zamika. Seveda pa verjamem, da se bodo bolj hitro pobrali, predvsem pa se države znotraj ZDA ne bodo pobile med seboj kot se bodo EU države. namesto da bi EU koordinirala zadeve, sedi tam v oddaljenem Bruslju in se ukvarja sama s seboj.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2826276

Strani: 1

robi2107 sporočil: 4.272
[velikipok]
.... predvsem pa se države znotraj ZDA ne bodo pobile med seboj kot se bodo EU države. namesto da bi EU koordinirala zadeve, sedi tam v oddaljenem Bruslju in se ukvarja sama s seboj.
Logično. ZDA so federacija, država z zvezno oblastjo, zvezno zakonodajo in zveznimi organi prisile. EU nima nič od tega. Kar je dvorezen meč. V kriznih situacijah (okoljskih, finančnih, zdravstvenih, varnostnih...) hočejo ljudje učinkovito oblast, ki bo zagotovila učinkovito vodenje, EK pa zaradi narave EU to ni in ne more biti. Isti ljudje bodo v razmerah, ko bo sijalo sonce in cvetele rože tulili, da poskusi federalizacije EU, povečanje vloge EU... vodi v fašizem. Kakorkoli obrneš, nikoli ne bo prav.

Enako je tudi s tukaj tako zelo opevano privatizacijo svega i svačega, kapitalizmom in glorifikacijo zasebne pobude. Dejstvo je, da v kriznih situacijah samo močna država lahko spravi državo iz dreka. Tako je bilo ob veliki ekonomski krizi leta 1929, tako je bilo ob vojnah, lep primer je ne nazadnje spopad krivookih s trenutno epidemijo. Kitajci so zasilno bolnico dobesedno na prazni njivi postavili v 14 dneh. Kje se bo našel zasebnik, ki bo to zmogel in za to sploh imel interes? Kje se bo našel zasebnik, ki bo zmogel in imel interes za velike infrastrukturne projekte, kakršna sta bila recimo Hooverjev jez ali nemške avtoceste v 30-ih letih prejšnjega stoletja (kot zgolj dva primera velikih javnih projektov, ki jih je financirala in izvedla država v okviru javnih del, s tem pa v situaciji likvidnostne pasti, ko monetarna politika odpove in je učinkovita edinole fiskalna politika, ki je v izključni domeni države, odprla nešteto delovnih mest in preko tega v ekonomijo napumpala ogromne količine denarja ter s tem zagnala investicijski cikel)? Koliko časa bi trajala povojna obnova Evrope, če bi ta bila prepuščena zgolj zasebni pobudi? Kdo je reševal debelorite financarje ob zadnji finančni krizi 2008?? Država z davkoplačevalskim denarjem!!! In ne nazadnje, ali bi nas v primeru napada od zunaj branili zasebniki??? Bi qurac. Spizdili bi iz države, da bi se kar prašilo. Enako, kot zasebni kapitalisti enostavno zaprejo biznis in gredo drugam, če se jim to bolj splača (slednje velja še toliko bolj za tuje lastnike, ki jih na državo ne veže popolnoma nič). Jebe se njim, če bo folk ostal brez vode, štroma, hrane in nujnih storitev. Ali se bo zasebnik šel blagovne rezerve?? Ja pajade. Zaloge stanejo, on pa bo minimiziral stroške zalog in se šel JiT nabavo, v magacinu pa imel zgolj nujne in po potrebi še varnostne zaloge.

Vse to butnglavski friedmanovski fanatiki, ki hočejo vse privatizirati, in jih mrgoli tudi na tem forumu, zelo radi pozabljajo, ko indexi in dobički rastejo. Takrat vsi pizdijo čez državo (vsako, ne samo SLO) in bi jo najrajši kar ukinili, ko pride do pizdarije, pa ti isti fanatiki zopet pizdijo čez državo in tulijo, da naj jim pomaga. WTF!!!!
anon-61428 sporočil: 4.493
[velikipok]
Ampak bo morala prvo rešiti sebe, so v enaki pizdariji kot EU, zgolj s tednom do dva zamika. Seveda pa verjamem, da se bodo bolj hitro pobrali, predvsem pa se države znotraj ZDA ne bodo pobile med seboj kot se bodo EU države. namesto da bi EU koordinirala zadeve, sedi tam v oddaljenem Bruslju in se ukvarja sama s seboj.
Sebe bo ZDA rešila prej. EU nima svoje vojske. Poleg tega je na kupu preveč različnih interesov ki ne pašejo skupaj, zato se bo vsak zaprl v svoj grad. Vprašanje ali bo euro ostal?

Strani: 1