Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nemški finančni minister napovedal bazuko

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[Glavni forum] Tema: Nemški finančni minister napovedal bazuko
[#2824550] 15.03.20 08:51 · odgovor na: siap (#2824047)
Odgovori   +    0
[siap]
E moj forumski prijatelj,..khmm, ti niti ne prepoznas kdaj te je tromblon zadel, ker te vodi ideoloski sentiment, nda??
ps. Nikoli nisem oporekal stroko in kovine so ti kar blizu, le, da so sedaj "utezi iz drugih materialov in NE Pb.
lp
Me nič ne vodi ideološki sentiment, le naslov se mi zdi totalno zblojen. Očevidno ali nemški minister ali novinar ne ve kakšen klump so bile bazooke v prvi verziji, torej do začetka 50 let prejšnega stoletja. Sicer sem pa napisal, da so kasnejše verzije bile boljše in nakazal, da bodo tudi kasnejši ukrepi verjetno bolji, če ne že stil pisanja novinarja, oziroma urednika, ki žegna naslove. Ker se na vojsko dokaj dobro spoznam bom prevedel tale naslov v nekaj takega:

Nemški finančni minister napovedal čudežno orožje, ki se je izkazalo kot impotentno (v svoji glavni vlogi, op MM).

PS.: bazooka je bila reklamirana kot wonder weapon za uničevanje tankov. In ko so čakali na nove dobave je Eisenhower vprašal, koliko smo jih pa z njo uničili, je bil odgovor 0(nič), in niso več čakali na dobave orožja ki ni izvrševalo svoje osnovne naloge.