Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.312
Veš kje je razlika...

Da ameriški sistem, ki je skoraj docela privaten, deluje boljše pri kurativi nečesa...

Obupen je pa pri preventivi. Ker država (kot entiteta) ne more privat firmam odrejat kaj naj počnejo. Velja tudi za medicinski del družbe. IN zdej poslušam sorodnika ki mi je po kablih in antenah nekaj let trobil, da je naš (Slovenski) družbeni sistem za en kurc, ker država se nima kaj vtikat v ljudi in kaj počnejo, ki mi zdajle že 14 dni besno ropota, da kako da imamo na milijon prebivalcev več kužnih kot ZDA, obenem pa še nobenega mrtvega pa fpičku mater pa kaj da dela država v Washington D.C., če sploh kaj. Jaz se pa le muzam.

Dodaj še ščep tega da so jenkiji po naravi bistveno hujši paničarji, kot smo kdajkol v evropi bili (Jebi ga, kuga ni niti taknila ZDA), dobiš to, da se v štacuni stepejo za enoslojni skret papir. In da so v enki inačici Radiashak-a pokupli vse AA baterije... komplet...

Seveda so najbolje naredili Kitajci. Ampak imajo partijo in močno vojsko, in če ne ubogaš, te umirijo s 3.5 dag svinca. Ki priletijo v za to namenjeno mesto v telo z zelo visoko brzino. Zdaj lahko je to diktatura, lahko je to nečloveško. Lahko je to nemoralno. Lahko je to banalno. Ampak deluje.