Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vlada zaseda. Z maskami

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dronyx sporočil: 4.602
[Glavni forum] Tema: Vlada zaseda. Z maskami
[#2823912] 14.03.20 06:54 · odgovor na: FIN-379669 (#2823907)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: dronyx 14.03.2020 07:13
Predvideva se, da bo na koncu obdobja (20. maja) do max. 6.500 okuženih, in to v 2,5 mesečnem obdobju. Matematika tako pravi, če se ukrepov lotimo dovolj zgodaj. Ali smo? Po moje smo ujeli še zadnje sekunde. Bomo videli.
To po moje ne drži. Številke uradno potrjenih primerov na testih so zelo zavajajoče! Sedaj že gre za epidemijo v teku, ko se okužba hitro širi po populaciji. Veliko okuženih že sedaj doma preboleva "prehlad", številni tudi ne kažejo kakšnih posebnih akutnih znakov bolezni, tako da lahko še vedno veselo hodijo v službe in po nakupih. Pri nas so sicer naredili menda že čez 4000 testov, kar je dejansko veliko, samo tudi to je po moje zavajajoča številka. Testirali so zlasti zdravstvene delavce in prve okužene ter njihove stike. Kakšno je dejansko stanje okužbe med populacijo pa iz tega ne vedo. Okuženih je sigurno precej več od števila potrjenih.

Včerajšnji shopping spree samo kaže kako se ljudje ne zavedajo situacije in kaj pomeni epidemija virusa, ki se tako učinkovito širi. Pred vstopom v trgovino in po izstopu iz trgovine bi si morali po moje obvezno vsi temeljito razkužiti roke! Pa večinoma nič od tega.

Povsem realno je za pričakovati, da bodo naslednji tedni za zdravstvene delavce in številne druge tudi pri nas peklenski!