Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.346
[0513ANITO]
> [Endimion]
> A upaš naredit anketo, kjer postaviš preprosto vprašanje:
>
> "Ali delate na črno?" oziroma "Ali utajujete davke?"
>
> Ker bi bil presenečen nad dejstvom kako bogaboječi in postavo spoštujoči državljani smo...

Saj si prebral rešitev...

Znižajte davke in zrahljajte predpise (tam, kjer ni nobene potrebe po zategovanju in normiranju). Pa bo delo na črno izumrlo samo od sebe.
Veš.... kok jaz poznam zgodovino... smo mi to ljubezen do normiranja prinesli že iz Avstro-ogrske... Komunisti so imeli do tega bolj pragmatičen odnos.. Tisto tozdiranje je bla bl ko ne neka kozmetika.. od osamosvojitve sem, pa je prenosrmiranost marsikje posledica tega, da se najde nek Polde, ki bo tulil, da mora nekje nekaj uredit država, da se njemu godi krivica pa fpičkumaterfseskup. in država sprejme predpis. Ki gre čez pol leta na jetra Lojzetu... ki opet galami... in se sprejme predpis B ki spreminja predpis A (Oni od Poldeta), a ne v celoti. DOpolnijo se členi, ki na vodi tiščijo Lojzeta. Čez kako leto se možje čohajo po glavi, ker stojita tam zunaj Lojze in Polde, se držita za roko, in vpijeta da je pa vse skup za en kurc. IN napišejo Predpis C... ki spreminja mal A, mal pa B... In potem morajo sprejet še predpis D o IZVAJANJU Predpisa C. Na koncu imamo za eno stvar 4 predpise, od katerih se trije ukvarjajo z materijo, en pa z izvajanjem vseh ostalih treh. Ker smo ja pravna država. V dobrem starem cajtu Komunizma, bi šel Lojze na Povšetovo, Polde pa na Dob (Ker je dvakrat pizdil).

Drug primer, ki ti ga zaupam, pa poznam iz druge roke. Moja v.d. žene je javnosektorašica. Dela kot pravnica na nekem ministrstvu (Ni važno katerem). EU sprejme uredbo, in da članicam toliko in toliko časa, da jo uzakonijo. Naša mi je povedala za primer, ko so šli, in dejansko prevedli zakon, ki ga je za to uredbo uporabila... Avstrija. Seveda so ga spremenili v toliko, da je ustrezal Ustavi in vsem ostalim čitabam, ampak vsebinsko pa identičen z enakimi vsebinskimi členi. Avstrijci so ga sprejeli prej, pa jim ga je EU požegnala. dve leti kasneje je Slovenija fasala kazen, ker naš, od avstrijcev preplonkan, zakon NI bil v skladu z uredbo EU.

IN tretji, ki pa je docela na rovaš naših birokratov... Moa je vprašala Državno odvetništvo za mnenje okoli 2 členov neke kupoprdajne pogodbe za neko nepremičnino, ki jo je skupaj kupovalo več ministrstev. 2 člena, skupaj 20 stavkov. Odgovor (brala ga je doma zleknjena na kavču) je imel 17 strani, notri pa... se ne zajebavam "V kolikor je kupoprodajna pogodba sklenjena na osnovi 5 odstavka 345 člena Zakona o soupabi pasjih iztrebkov, potem se ga lahko tolmači po 3 alineji 6 odstavka 52 člena Zakona o neuporabi pasjih iztrebkov, pri čemer poudarjamo, da gre lahko tudi za uporabo 1 odstavka 8 člena Zakona o Prepovedi uporabe pasjih iztrebkov"... Sm prišel z balkona po eni fajfi, mi je dala cel šop papirja v roke "Mam original v službi, fukni v peč. 25 let delam v pravu, ampak tega ne razumem". In je problem, ko nek zakon ali pa predpis pride v DZ... Ga niti ne razumejo. Preprosto, če je od koalicije bo sprejet, če je od opozicije bo zavrnjen. Razen zakon o poslanskih dodatkih. Ta bi lahko bil na 3698 členih, a če bo v enem pisalo da jim kaj ekstra pripada, so takoj avtmatsko in plebiscitarno vsi za.