Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mimoidoci sporočil: 6.012
Zadnja sprememba: mimoidoci 26.02.2020 13:39
[najobj]
> [rename]
> > []
> > > [rename]
> > > Če odmislimo navijanje za pikčaste in progaste, pa ne drži tvoja trditev, da je JJ dvigoval davke. Ravno nasprotno - zniževal jih je.
> >
> > ta trditev drzi za prvo vlado v casu konjunkture, vendar ne tudi za drugo vlado v casu krize.
> >
>
> Ali ni šel DDPO šel navzdol proti 15% v času druge vlade, Šarčeva je pa to zaustavila in fiksirala nazaj na 19%? In pri tem so sprva hoteli še povišati na 20ali 22%?! Pa Šarec je dvignil kapitalske na 27,5% in še časovne intervale podaljšal.
> V prvi vladi so pa znižali nekaj pri plačah, ampak sem že pozabil detajle, se mi ne da iskati.
> (pa tudi penzije so zelo povišali v času prve vlade.)
>
> > (fajn bi sicer bilo obratno ampak jebiga, takega filma doslej nismo videli ne od pikcastih ne od progastih)
>
> Komentiral sem pavšalno trditev, da so vse vlade samo dvigovale davke.
> Računam pa, da bo sedanja vlada vzpostavila kakšne ugodnosti za podjetja, zmanjšala DDV in ukinila RTV ;-)

... evo, če povem takoj na začetku, sem jaz kot forumski komunajzar - je to progasto ali pikčasto ? - zelo zadovoljen, da je Janša končno dobil priložnost, da se s tviterja v svoji pisarni premakne v vladno pisarno in začne - ker se čudno sliši, ne bom napisal vladat - vodit vlado, rahlo pa dvomim, da bo kar tako spreminjal davčne stopnje ... khmm, sploh pa nehajte že enkrat s totimi kapitalskimi dobički, ker je ob "dobičkih" za proračun in za "kapitalske dobičkarje" isti kurac, če bi bil davek nič ali pa sto procentov ... aja, sicer nimam pojma, kako močno bo na Janšatovo vlado vplival kronani virus, je pa kot vedno vsako zlo za nekaj dobro, ker je vsaj tista švedska smrklja izginila z naslovnic ...

P.S.: verjetno si mislil na ukinitev 12,75 evra, ne pa na ukinitev RTV, me pa zelo zanima, kako bi ti financiral RTV, če je seveda res ne bi ukinil in pustil, da bo raja še bolj bebava, kot je že ...

čuj, med ukinitvijo RTV in pobebavljenjem raje ter med optimizacijo njenega delovanja (optimizacija je npr., da vse tam zaposlene miše molk pridejo in oddelajo v službi v povprečju 8 ur dnevno), je velikanska razlika. Finančna.

forumski komunajzar si ravno zato, ker take preproste distinkcije ne znaš narediti sam (nisi edini forumski komunajzar, si pa med onimi z najmanj volje za kakršenkoli razmislek).