Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
Jaz slisim tvoje skrbi in kolikor razumem predlagas preventivo - omejitev sirjenja kolikor je mogoce.

Pa men se zdi da "kolikor je mogoce" se to dela?

Kaj bi lahko vec naredili, brez da smo extremisti? Kitajci so v wuhanu zaspali ker pac niso vedeli, ampak zdaj pa nihce ne spi.

Ce bo eksplodirala okuzenost v milanu, bi pa morda jaz tukaj v birminghamu nabavil konzerve...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2818133

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[NemirniTujec]
Jaz slisim tvoje skrbi in kolikor razumem predlagas preventivo - omejitev sirjenja kolikor je mogoce.

Pa men se zdi da "kolikor je mogoce" se to dela?

Kaj bi lahko vec naredili, brez da smo extremisti? Kitajci so v wuhanu zaspali ker pac niso vedeli, ampak zdaj pa nihce ne spi.

Ce bo eksplodirala okuzenost v milanu, bi pa morda jaz tukaj v birminghamu nabavil konzerve...
Prva stvar, za jajca obesiti debila ki je tistima dvema iz ladje dovolil da sta sla na komercialni let za domov (dva so pa evakuirali in sta do slovenije prisla s privat letom, ki ga je organizirala drzava). kar nekaj primerov je, ko so ljudje iz one ladje na japonskem bili testirani negativno, doma pa pozitivno.

Striktna karantena in striktno, intenzivno trejsanje kontaktov vseh obolelih. Pri nas baje sploh medicinske fakultete, ki ima edina laboratorij primeren za analizo tega virusa sploh ni bilo zraven, ko so se birokrati menili za to, kako bodo slovenci iz ladje prisli domov, in kako bodo v karanteni.

Moras razumeti da dolga inkubacijska doba lahko povzroci velika presenecenja, ce se striktno ne drzis karantene. In karantena je lahko pogojno doma, ampak mora biti pod nadzorom, in v hisi (da ne siris virusa po skupnem zracenju recimo). Ne vem, kaj bosta pa onadva ki sta se vrnila in sta v domaci karanteni, jedla? Jim bodo prinasali sorodniki hrano iz trgovine? Enkrat en, enkrat drug, pa malo se bodo objeli? Rabis protokole, rabis pouciti ljudi, ki bodo v kontaktu s tistimi ki so v karanteni, kako se naj zavarujejo. Dobesedno tako da jim nekdo v novi vrecki prinese robo, jo pusti na pol dovoza, odide, onadva pa prideta vzet vrecko.

Na tak nacin je v bistvu na oni klincevi ladji zbolelo 15% ljudi (ce je to sploh koncna cifra).

Strani: 1