Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Peričev doktorat zbegal Mojco Kucler Dolinar

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

purinoli sporočil: 8.690
Zadnja sprememba: purinoli 15.07.2008 13:25

0902ISXdX je napisal(a):


Zanimivo vprašanje - ali lahko na primer zainteresirana javnost ali posameznik postavi pod vprašanj podeljen doktorat?
Kakšen je postopek čisto hipotetično, če nekdo najde v nekem doktorskem delu nekaj zmotnega, nekaj takšnega, kar pod vprašaj postavi celotno dizertacijo?

Kolega, če bi v doktoratu iz kemije (na)prepisal 85 strani iz kakega časopisa ( tako sem slišal za ta "doktorat, neko glasilo DZ...), kot je to storil vrli Джордж, ga zagotovo ne bi dobil, pa še komisija bi se smejala. Kar mene moti je, da ni rangiranja, ni zavrnitev, ni razveljavitev....Morda je pa skrajni čas, da se to začne, sicer bo SLO postala dežela doktorjev znanosti, obiralcev jagod iz Moldavije in mešalcev malte iz jugoslavije.

Lep pozdrav, Purinoli

P-S. SLO-Canada 76:58 trenutno

Neposredni odgovori na sporočilo št. 281737

Strani: 1

anon-76887 sporočil: 18.121

purinoli je napisal(a):


Kolega, če bi v doktoratu iz kemije (na)prepisal 85 strani iz kakega časopisa, kot je to storil vrli Джордж, ga zagotovo ne bi dobil, pa še komisija bi se smejala. Kar mene moti je, da ni rangiranja, ni zavrnitev, ni razveljavitev....Morda je pa skrajni čas, da se to začne, sicer bo SLO postala dežela doktorjev znanosti, obiralcev jagod iz Moldavije in mešalcev malte iz jugoslavije.

Lep pozdrav, Purinoli

Moje vprašanje se ne nanaša na zagovor doktorata, ampak revizija dizertacije po že podeljenem doktoratu.

Pri Periću pa je tistih 85 prepisanih strani če se prav spomnim slovenski zakon o ddv, kar pa je še bolj moteče je pa del kazala, ki je dobesedno prepisan iz nekega 5 let starejšega magisterskega dela. Zakaj vse to ni motilo komisije v Kragujevcu pa se meni zdi povsem logično ;-)
(Karkšne avte so delali, takšne doktorante delajo press ;-))

Strani: 1