Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-504021 sporočil: 481
[MarijanMacek]
> [Zan2019]
> Logično. Pri nas se jih pa plačuje zato da imajo določeni razredi boljše življenje. In to rado.

In sedaj pa še logično vprašanje, kateri so ti razredi,ki imajo boljše življene, in to v državi z drugo največjo plačno enakostjo (2. najnižji Ginijev koeficient) v EU.
Pa ne da so to šolniki, ki imajo natančno enako razmerje do povprečne palče, kakor je to povprečje OECD?
Ali pa mogoče misliš na velik del zaposlenih v JS na minimalni plači?
To si jih ti predlagal, ne jaz:) Tisti ki imajo 25plus dni dopusta, praktično zastonj vrtce in doklade in gredo vsak petek najkasneje ob 12:00 iz delovenga mesta na vikend...Ginijev koeficient je res super stvar da si ga vzameš za uspešnost družbe, v Kongu potamaniš Kabalo in ožjo familijo in glej ga zlomka iz visoke vrednost bo takoj šel proti 0, se pravi society to wish for.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2813116

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[Zan2019]
> [MarijanMacek]
> > [Zan2019]
> > Logično. Pri nas se jih pa plačuje zato da imajo določeni razredi boljše življenje. In to rado.
>
> In sedaj pa še logično vprašanje, kateri so ti razredi,ki imajo boljše življene, in to v državi z drugo največjo plačno enakostjo (2. najnižji Ginijev koeficient) v EU.
> Pa ne da so to šolniki, ki imajo natančno enako razmerje do povprečne palče, kakor je to povprečje OECD?
> Ali pa mogoče misliš na velik del zaposlenih v JS na minimalni plači?

To si jih ti predlagal, ne jaz:) Tisti ki imajo 25plus dni dopusta, praktično zastonj vrtce in doklade in gredo vsak petek najkasneje ob 12:00 iz delovenga mesta na vikend...
Ne bluzi vsepovprek. Ko sem vozil otroke v vrtec sem delal v gospodarstvu! Vikenda nisem nikoli imel in v petek nisem nikoli ob 12h izginil iz službe. Če sem "izginil" iz službe predčasno je to bilo ostale dni, pa ne prepogosto, vsekakor pa evidentirano. Vsakdo si pač delovni čas prilagodi potrebam službe in po potrebi svojim potrebam. In roko na srce, z mojim delom so bili vse do upokojitve vsi zadovoljni, mi nihče ni očital če sem predčasno odšel kakšen dan, saj sem ostale delal toliko več.
Ginijev koeficient je res super stvar da si ga vzameš za uspešnost družbe, v Kongu potamaniš Kabalo in ožjo familijo in glej ga zlomka iz visoke vrednost bo takoj šel proti 0, se pravi society to wish for.
Ta tvoj stavek pa povsem dobro okarakterizira tvojo duševno mizerijo!

Strani: 1