Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Krka bo zaradi Romunije naredila svoj CSI
[#2812278] 17.01.20 13:51 · odgovor na: dronyx (#2812267)
Odgovori   +    4
[dronyx]
>Oprosti, zdravstvene zavarovalnice, ki krijejo Bilobil si zasluzijo brco v rit... Po m oje je tu glavna korupcija cist na drugem koncu, zdravniki pa so samo kolateralna skoda.

Potem pa ne štekam kako točno naj bi ta korupcija sploh delovala? Če zdravnik tebi samo priporoči, da bi bilo fino, če bi vsak dan pojedel en bilobil (ali liverin forte recimo) ter ti potem to kupiš s svojim denarjem brez recepta nihče nikjer ne vidi učinka te "korupcije" (zadeva ni merljiva). Pri receptih se pa zelo natančno ve, kateri zdravnik je predpisal koliko česa.
Nene, jaz verjamem da so zdravniki predpisovali bilobil na recept. Ampak dejstvo da ga je zavarovalnica sploh uvrstila v seznam zdravil na recept (!!!) je bizarno do konca. In po moje je Krka morala fajn podmazati, da se je to zgodilo, drugace si ne morem razlagati tega. Ker romunsko zdravstvo je v taksnem razsulu, da morajo pacienti se katetre in obveze sami kupovati, ko gredo v bolnico. Oni pa financirajo Bilobil?!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2812278

Strani: 1

premza sporočil: 4.276
[Glavni forum] Tema: Krka bo zaradi Romunije naredila svoj CSI
[#2812294] 17.01.20 14:23 · odgovor na: bc123a (#2812278)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Nene, jaz verjamem da so zdravniki predpisovali bilobil na recept. Ampak dejstvo da ga je zavarovalnica sploh uvrstila v seznam zdravil na recept (!!!) je bizarno do konca. In po moje je Krka morala fajn podmazati, da se je to zgodilo, drugace si ne morem razlagati tega.
Kje pa, tega se pa res ne da. Podkupiti nekoga na zavarovalnici ali na ministrstvu, v Romuniji.
Če zdravniku etika preprečuje podkupljivost jo zgoraj omenjenima hipotetikusoma gotovo ne :)

Strani: 1