Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

hostamox sporočil: 8.460
Zadnja sprememba: hostamox 10.01.2020 11:38
Ravno sem delal primerjavo Švice in Slovenije pri kmetijskih podporah.

Prilagojeno za standard, smo skoraj na istem . Edino jebe nas balkanizem, ko razporejamo denar.


Če povem drugače.

Vsi bi imeli švicarske plače in živeli v Sloveniji.

Za slovence pa je vsekakor bolje,da smo pod Brusljem, kot pod Beogradom ali pa sami zase. Očitno je to naš doseg, zaenkrat.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2811218

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[hostamox]
Ravno sem delal primerjavo Švice in Slovenije pri kmetijskih podporah.

Prilagojeno za standard, smo skoraj na istem . Edino jebe nas balkanizem, ko razporejamo denar.
To pa ne gre glih skupaj? Ce je glede na standard skoraj isto, nas jebe visina zneska, standard sam. Skratka balkanizem nas jebe pri ustvarjanju, ne pri razporejanju?
Če povem drugače.

Vsi bi imeli švicarske plače in živeli v Sloveniji.
Hehe, zelo dobro povedano, ampak velja izkljucno za slovence :-)))) Nihce razen slovencev si ne zeli ziveti v sloveniji, tudi juznjaki ki so tukaj bi raje bili kje drugje, samo naneslo je pac tako.

Vsak ki se sploh hoce kam premaknit, bi neskoncno raje tudi zivel v Svici - tudi jaz bi raje bil v Svici kot v UK - ampak nam pac vsem ne znese, zato selivci sveta probavamo vsaj z Ameriko, Kanado, Nemcijo, Britanijo, Francijo in tako naprej in navzdol.

Je pa zelo res, da nikjer na zemeljski obli clovek ne dobi vec cedevite, vegete, cankarja, mojce mavec in partizanskih pevskih zborov za povprecne prihodke, kot prav v Sloveniji. Tisti ki nam to ni jasno smo pac neoliberalisticni idioti in nam ni pomoci :-)

Velika vecina to nepogresljivost in nezamenljivost svojega okolja visoko ceni povsod po svetu. V Juzni Afriki in na Filipinih milijoni ljudi zivijo v totalnem dreku. V plehnatih kolibah brez vodovoda. Seveda jih kar nekaj isce pot ven z vsemi sredstvi. Ampak kar me vsakokrat vrze na rit (imam prijatelja ki je svetovni popotnik in se pol leta potika po afriki in juzni aziji) je to, da velika vecina pa ne - tudi ko se ponudi priloznost! Ker imajo tudi oni svojo cedevito, svoje partizane in svoje mojce mavec, in pravijo da jim brez tega ni ziveti - brez vodovoda pa nekako gre :-)

Nedavne migracije v EU so postregle z dvema ali tremi milijoni migrantov - iz obmocij kjer zivi nekaj milijard siromakov! Samo en na tisoc, ali maksimalno en na sto (kadar ze bombe na glavo letijo) se nekam spravi, ostali pa jim trobijo da so neoliberalisticni idioti in da takega Duterteja kot je njihov ni nikjer na svetu :-)

Skratka slovencev ne bo zmanjkalo, ne na filipinih in ne v svici in ne povsod vmes :-)

Strani: 1