Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[FIN-311684]
> [sopranos]
> > [FIN-311684]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [FIN-311684]
> > > >... Je od danes slovenski javni dolg za 1,5 milijard višji in je blizu 35 milijard?
> > >
> > > Mojster financ, najpogostejši komentator na Financah...
> >
> >...je v tem trenutku višina javnega dolga cc. 35 milijard!!! Da ali ne? Povej, brez vmesnega balasta. Da ali ne?
>
> Daj se malo skuliraj. To, da bi bila država lahko manj zadolžena se strinjam s tabo. Ampak res ti ni treba noreti ob vsaki novi zadolžitvi....

Malo se strinjam s tabo malo ne. Norel sem tudi ob Mramorjevih oz. Cerarjevih zadolžitvah oz. prodajah obveznic, napadali so me z vseh straneh eni so me tudi na ignore dali pa je žal bilo po mojem, Cerar je kljub vsem besednim manipulacijam, zamenjavah dolarskega dolga z evrskim, predčasnih odplačilih, predfinanciranjih, predpredpredpredfinanciranjim, ustvarjanjem zalog...naredil za štiri milijarde novega frišnega dolga...Spomnimo se, Bratuškova je zapustila 30,2 milijarde javnega dolga, ki ga je Cerar apdejtal na 34 milijard.
Recimo tisto kar mene preseneča je to, da je imela Slovenija leta 2017, 2018 in 2019 proračunski presežek, a se javni dolg kljub temu nominalno dviga. Še bolj pa je vse skupaj nenavadno, ker se je prodaja NLB in Abanke namenila prav za poplačilo dolga. Se pravi po logiki stvari bi moral biti javni dolg nižji. Ne vem zakaj bi država jemala dodaten dolg in hranila denar, če pa so obrestne mere negative. Ker s tem dvakrat izgublja denar.

Druga stvar, ki mene preseneča je to, da Slovenija nikakor ne zmore znižati razkoraka do Nemčije in njenega zadolževanja, celo več, celo malo višji je. Nemčija pa se na drugi strani že od maja 2019 zadolžuje po negativni obrestni meri. Pa imamo višjo gospodarsko rast, delež brezposelnih upada, smo v evru, imamo proračunski presežek itd.

Pa tudi ne vem, če je v grafu pravilno prikazano za Slovenijo, saj piše, da je 0,18%, medtem ko v članku piše, da je 0,296%.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2810722

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 07.01.2020 21:56
[sopranos]
> [FIN-311684]
> > [sopranos]
> > > [FIN-311684]
> > > > [MarijanMacek]
> > > > > [FIN-311684]
> > > > >... Je od danes slovenski javni dolg za 1,5 milijard višji in je blizu 35 milijard?
> > > >
> > > > Mojster financ, najpogostejši komentator na Financah...
> > >
> > >...je v tem trenutku višina javnega dolga cc. 35 milijard!!! Da ali ne? Povej, brez vmesnega balasta. Da ali ne?
> >
> > Daj se malo skuliraj. To, da bi bila država lahko manj zadolžena se strinjam s tabo. Ampak res ti ni treba noreti ob vsaki novi zadolžitvi....
>
> Malo se strinjam s tabo malo ne. Norel sem tudi ob Mramorjevih oz. Cerarjevih zadolžitvah oz. prodajah obveznic, napadali so me z vseh straneh eni so me tudi na ignore dali pa je žal bilo po mojem, Cerar je kljub vsem besednim manipulacijam, zamenjavah dolarskega dolga z evrskim, predčasnih odplačilih, predfinanciranjih, predpredpredpredfinanciranjim, ustvarjanjem zalog...naredil za štiri milijarde novega frišnega dolga...Spomnimo se, Bratuškova je zapustila 30,2 milijarde javnega dolga, ki ga je Cerar apdejtal na 34 milijard.

Recimo tisto kar mene preseneča je to, da je imela Slovenija leta 2017, 2018 in 2019 proračunski presežek, a se javni dolg kljub temu nominalno dviga. Še bolj pa je vse skupaj nenavadno, ker se je prodaja NLB in Abanke namenila prav za poplačilo dolga. Se pravi po logiki stvari bi moral biti javni dolg nižji. Ne vem zakaj bi država jemala dodaten dolg in hranila denar, če pa so obrestne mere negative. Ker s tem dvakrat izgublja denar.
Kje so Brane, Arist, Edminion, Crt...naj razložijo zakaj v času debelih krav s proračunskimi presežki javni dolg raste? Kaj če bi Mramor kaj napisal? Križanič?

Strani: 1