Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dončić v 43. plačnem razredu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

rx170 sporočil: 6.403
[Glavni forum] Tema: Dončić v 43. plačnem razredu
[#2801512] 05.11.19 12:43 · odgovor na: bc123a (#2801490)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [FIN-311684]
> > [natasasuh]
> > Kaj je to trg? Če zdravnik na medicinski naredi največ posla z UKC,kje so potem razpisi konkurenčne ponudbe za tovrstno delo, ki ga ta profesor opravlja?...
>
> Če bi Mesec in Levica dosegla, da se z zakonom prepove, da bi osebe, ki prejemajo plačo iz proračuna ali iz paraproračuna, kot npr. zdravniki ali redni profesorji imeli lastna podjetja, bi volil Levico. Zaposleni v javnem sektorju so le paraziti, ki ne smejo imeti dodatnih zaslužkov. Za njih pogodbe o izvajanju del sklepajo le njihovi delodajalci.

Buča, pa kdo misliš podpiše pogodbo ko profesor na tehniško fakulteto pripelje tržni ali raziskovalni projekt? Dekan vendar, in fakulteta celo pobere kar nekaj denarja od tega, najmanj 20%, po tistem ko je že plačan DDV. Del celo hoče univerza zase, se mi zdi.

Na tak, popolnoma transparenten način je do svojih zaslužkov prišel Drnovšek iz štroma, ki ste ga, raja, najbolj brutalno raztrgali. Za večno mu bo žal da ni peljal posla preko privat d.o.oja kot to počne veliko profesorjev, predvsem iz drugih fakultet (pa tudi na tehniki še kak najde).

Mislim, brezupni ste, se po enem mesecu vam ni jasno, kako ta denar teče?
Na UM imajo sicer po faksih različno vendar vsaj rektorat nič ne jemlje. JE pa ta harač, ki ga pobere faks okrog 20 %.

Glede ostalega. Meni je povsem jasno, kako denar teče. Jasno mi je tudi, da nekdo ki je projektno aktiven mora biti plačan več kot nekdo, ki pač samo tisto svoje odpredava, poskrbi za ponovno izvolitev v isti naziv pas mirna bosna. Vendar pa:
- nekatera izplačila na UM so res ekstremna (BF UL, ki so jo namočili zadno so v primerjavi s tem pravi amaterji). Mislim, da večina očitkov sindikata (pa tudi jaz nisem nek pristaš politike VSS sploh zaradi njihovega političlnega mešetarjenja na rektorskih volitvah na UM, kjer so pripomogli k ustoličenju sedanje škodljive nesposobne in v vseh pogledih problematične vodstvene ekipe) gre na to, da večino denarja pobašejo šefi. Novinarji seveda niso poročali, koliko so dobili sodelavci v laboratorijih (docenti, izr. prof.), so imeli vsaj 20% dodatno zaposlitev itd.
- nek bivši dekan je imel plačano nadobvezo, potnih nalogov je imel toliko, da je bil praktično 3/4 leta na poti, pa še tiste ure nad nadobvezo si je izplačal po pogodbi. MEdtem je seveda vsem ostlalim s ciljem racionalizacije porezal ure.

Tako, da znotraj teh zgodb so zelo različni primeri. V Mariboru so celotno zadevo poskušali skriti, sedaj pa jim je eksplodirala v faco. Sicer pa, če je bilo vse v redu, potem ne vem zakaj je rektor Kačič dal poročilo revizijske hiše v predal in naročil novega....

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2801512

Strani: 1

anon-340671 sporočil: 80
[Glavni forum] Tema: Dončić v 43. plačnem razredu
[#2801523] 05.11.19 13:24 · odgovor na: rx170 (#2801512)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-340671 05.11.2019 13:27
Tako je gre za različne primere, katerih veliko je kraja javnega denarja, kjer trg ni narekoval cene, kjer so dodatki neupravičeni. Če želijo profesorji, ki so "čisti" narediti red, naj stopijo skupaj, naredijo revizijo, izdajo prevarante, ki naj vrnejo dodatke in vsi tisti, ki so si jih neopravičeno izplačevali letijo iz Univerze in imajo doživljensko prepoved delovanja v šolstvu oziroma v javnem sektorju...Ne pa vse kaj je njihova dolžnost, mislim, da vrnitev dodatkov z obrestmi? To je super, jaz kot podjetnik bi sigurno za takšno milo "kazen" tvegal...Torej dokler ne bo kazni, dokler ne bodo razčistili znotraj svoje hiše bo to tako...In glava me boli kje vse v javnem sektorju se denar porablja nezakonito, nepošteno, DDV pa še kr na 22%, davki in stroški dela pa samo gor...Boljše, da kot podjetnik, ki se bori in vsak cent zasluži na trgu, ne gledaš kakšne svinjarije se dogajajo, najhuje pa je, da se itak nič spremeni...Karavana gre dalje...Ob enem pa so še zmeraj vsi intelektualci v Sloveniji prepričani, da je še zmeraj premalo denarja za skupno dobro, preveč ga je, z vitkejšo državo bi bili v roku 10 do 15 let vsi bolj srečni, močnejše gospodarsvo, tisti, ki bi delali v javnem sektorju pa bi bili bolje plačani...Ampak seveda, bolje je spremeniti nič in super živeti v javnem sektorju, kjer velik del živi lagodno, povprečno...

Strani: 1