Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako zelo bo Šarec razbremenil bogate?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-182066 sporočil: 11.068
[Glavni forum] Tema: Kako zelo bo Šarec razbremenil bogate?
[#2800180] 23.10.19 14:15 · odgovor na: azrael (#2800179)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-182066 23.10.2019 14:25
[azrael]
> [vrac]
> > [1011Arist]
> > Odlično povedano ***********
>
> Niti ne. Tip je praktično napisal, da bi se brez bogatih ustavilo sonce... Kje pa, za večino revščine so krivi ravno ti, ki jih žene pohlep in pišmeuhovstvo do ostalih, manj priviligiranih skupin prebivalstva. Večina bogatih je kapital podedovala, ni ga ustvarila, pa še ta ki so ga ustvaril ni morda bil ustvarjen na pošten način. Zato je bolj pravilno porazdeliti zasluge in pomen vsem prebivalcem, ne samo bogatim. Oni bi brez teh, ki delajo za njih, pocrkali od lakote. Tako pač je.

Ne, nisem pisal o tem. Niti ne o bogatih, ki so podedovali kapital in zafurali podjetja. Kdor hodi v službo in ima plačo dva ali celo tri tisoč evrov ni "bogataš", ki ga ti omenjaš. Zelo verjetno sploh nima prav veliko premoženja. Pisal pa sem predvsem o tem, da je debata o dohodnini skrenila na povsem napačno pot - ker se izpostavlja, da država enim "daje" 800 evrov, enim pa 150 evrov - nikoli pa se ne pogleda, koliko prvi in koliko drugi sploh plačujejo dohodnine. In ja - nekaterim dejansko ne moreš vrniti 800 evrov dohodnine, ker je toliko sploh ne plačajo. Da ne bo pomote, čisto prav je, da najslabše plačani ne plačujejo veliko dohodnine, ampak ko se osebni davki nižajo, pač ne moreš pričakovati, da boš lahko v absolutnih zneskih enako zrezal najslabše plačanim, ker pač ni veliko za zrezati.
Potem se nisva razumela, za mene ti, ki jih omenjate, niti pod razno niso bogataši. Mislil sem na ultrabpogataše, ki se pasejo s kapitalom v davčnih oazah.

Seveda se pa globoko strinjam, da je pozicija Levice čista demagogija. Ne moreš davčno razbremeniti tistih z najnižjimi plačami, če že zdaj ne plačujejo praktično ničesar. Znižanje stopenj za obračun dohodnine je seveda nujna, če nočemo, da nam čez mejo zbežijo vsi šolani mladi.

Revščino lahko rešimo z višanjem dodane vrednosti, ne z jemanjem tistim, ki so po mnenju Mesca "bogataši", so pa navadni mezdni delavci po evropskih merilih.