Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[hocevarb]
Prva je bolj za hec. Z vidika investitorja takšna primerjava ni smiselna, saj ČHE ne bi mogel umestiti v prostor vsaj sto let. Še zlasti pa ne privatnik.
Bom preracunal kaksna ČHE bi morala biti namesto te baterije. Po moje čist mičkena :)
To se je dogajalo v preteklosti in tudi zdaj in nima veze z OVE. In ČHE tu ne more pomagati.
V clanku ste zapisali:
Štirje megavati priključne moči hranilnikov omogočajo postavitev dodatnih sto megavatov zmogljivosti za proizvodnjo električne energije iz obnovljivih virov. Sistem bo omogočil postavitev dodatnih 250 megavatov proizvodnje iz obnovljivih virov, so zatrdili v NGEN.
Kaj sedaj. Je to namenjeno lokalno acroniju ali temu da se bo lahko vec obnovljivih virov prikljucilo?

Moja hipoteza ostaja: ta baterija je biznis kejs, ker je "ekologija" naredila trg dovolj nestabilen, da se to splaca.

Dovolj bomo imeli dela z baterijami, ki so NUJNE, ker avti kablov ne morejo imeti. Da pa te baterije se stacionarno postavljamo... groza.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2798769

Strani: 1

BorutHocevar sporočil: 1.534
[bc123a]
Kaj sedaj. Je to namenjeno lokalno acroniju ali temu da se bo lahko vec obnovljivih virov prikljucilo?
Zapisal sem tudi:
NGEN pa bo ponudil svojo storitev tudi SIJ Acroniju.
Da uporabim vašo dikcijo: morebitno bodočo baterijo v Revozu bi lahko šteli med nujne. Na to sem mislil s pripombo.

Strani: 1