13 min
Meekica, najboljši dijaški živilski izdelek na tekmovanju Ecotrophelia Slovenija Junior
15 min
Plovba ladij okoli Afrike povečuje izpuste za dodatnih devet milijonov avtomobilov
20 min
Odstopil šef največje evropske banke HSBC
37 min
Francoski BDP v prvem četrtletju zrasel za 0,2 odstotka
42 min
V Nemčiji bodo letos v železnice investirali 16,4 milijarde evrov
1 ura
Vodnik za vinarje: Kako pravilno navesti sestavine in hranilne vrednosti na vinskih etiketah?
3 ure
Ajdovščina: njeni prebivalci izglasovali hiter razvoj
6 ur
Majske dražbe: stanovanja, apartmaji, hiše, gostilna in zemljišča
13 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Šale, pop glasba in skrajna iskrenost: kako Tiktok spreminja prodajo stanovanjskih nepremičnin
16 ur
Tudi Škoda se v prihodnjem desetletju ne namerava odpovedati klasičnim motorjem 1
17 ur
Koliko ljudi bi kupilo pokojninsko zavarovanje, če bi bilo prostovoljno? 28
19 ur
Bruselj slišal Slovenijo in potrdil nova pravila za označevanje porekla medu
19 ur
Kako visoke dividendne donose letos ponujajo slovenske borzne družbe
20 ur
Ali res lahko obnovite podatke v primeru kibernetskega incidenta? (Oglas)
20 ur
Še en Applov produkt izpolnil pogoje za strožje omejitve v EU
20 ur
Kakšni so dolgovi in premoženje šiviljskega podjetja Joca Pečečnika
21 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
21 ur
Sklad Alfi RE prevzel nastajajoči poslovni objekt na Letališki
22 ur
Četrt milijarde za železniško postajo Ljubljana? Tudi na ponovljenem razpisu cene prebijajo oceno

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PyotrNovak sporočil: 5.775
Tale stari, pa pograbi novosti med prvimi,in kupuje ze skoraj od zacetka.
Razmisljal sem o inverterski klimi. Pa sem malo popotoval po EU in glej, v GB so BISTVENO cenejse. Mistsubishi split 8kw je 1280E pri nas pa ugodana za 1900E.
V kratkem dobim koliko stane transport. Ce koga zanima, lahko nalepim linke.

Prihranil sem ze par tisoc pri nakupih iz tujine. Se pa splaca pogledati tudi pri nas, saj imajo kaksne majhne spletne trgovinice isto ceno kot zunaj.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2797459

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[PyotrNovak]

Prihranil sem ze par tisoc pri nakupih iz tujine. Se pa splaca pogledati tudi pri nas, saj imajo kaksne majhne spletne trgovinice isto ceno kot zunaj.
Sem malo seštel, pri meni prav nasprotno kaže, par tisoč evrov sem s konzervativni nakupi doma v luft vrgel...Šele zdaj sem začel brskati po spletnih trgovinah za začetek domačih, v opravičilo mi je, da nikoli ni prepozno.
anon-514918 sporočil: 2.327
Zadnja sprememba: anon-514918 05.10.2019 10:38
Državna firma Telekom prodaja vse 25% dražje, kot je v Nemčiji. Ima pa zato denar za vzdrževanje treh privatnih TV programov. Omislili so si celo lastno Telekom nogometno ligo in bogvekaj še vse. Zaposlenih na kubike. Plače tudi tam nekje. In to vse za denar davkoplačevalcev. Ni dovolj, da pridejo k nam tujci. Moramo imeti to, kar so vse vlade do sedaj preprečevale, to je, lastne privatnike, ki so začeli z nule. To so tisti, ki se jih degenerirana kučanovska politika in celoten javni sektor najbolj boji, saj vedo, da je potem konec korupcije in nepotizma.

V principu pa imamo tudi preveliko zaupanje v proporcionalni volilni sistem, saj še večinski slabo deluje in je moral v Ameriki biti popravljen tako, da opice avtomatično odstranjuje od politične moči. Da je parlamentarna strankarska demokracija brez vsake realne vrednosti pa kaže novodobni uspeh Kitajske. Pri nas pa je Kučan paramentarno demokracijo izkoristil za legitimacijo organiziranega kriminala in inavguracijo korupcije na oblast.

Uriah Heep.
anon-355210 sporočil: 85
V tujini kupujem že 15+ let in to več ali manj vse. Od zobnih ščetk in hrane do mobitelov, TV, oblačil, športna opreme in koles.. Vsak teden vsaj 1 paket :) Od Amazona, Ebay-a do specializiranih trgoving. Pred tednom dni sem naročil že četrto kolo iz UK. Cena pri vsakem nakupu kolesa vsaj 500-1000 EUR nižja kot pri nas. Če bi seštel sem prihranil več desettisoč EUR z nakupi v tujini. Ne samo to, jaz zadevo naročim iz tujine, jo kakšno leto dni uporabljam, nato pa za isto ceno ali par EUR več prodam na Bolhi... Če si vzameš čas namreč najdeš noro dobre akcije. Ne kupim stvari z manj kot 50 % popusta, segajo pa popusti tudi do 70 % in 80 %.. Lani sem npr. kupil novo polnovzmeteno kolo znanega proizvajalca za 800 EUR, ga uporabljal leto dni in prodal za 1.200 EUR.. Se se bojim kaj bo z našimi trgovci, če bi vsi počeli enako. Dejstvo je, da si UK in DE lahko privoščita nižje cene že zaradi ekonomije obsega. In ker prihajajo mlade generacije ki več ali manj nakupujejo on-line ne vem kako bo to laufalo na dolgi rok. Tudi logistične cene padajo. Še pred 10 leti si skoraj nisi mogel naročiti kolesa iz UK ali pa je bila poštnina 200+ EUR. Sedaj pa je cena 50 EUR, našel sem celo trgovino ki ti pri nakupu nad 1.200 EUR kolo pošlje brezplačno, obenem pa so njihove cene tudi do 50 % nižje kot pri nas.
Tudi po avtomobile večina mojih kolegov hodi v Nemčijo.. Prihranijo par tisoč eur pri kakšnem Golfu, pa še boljšo opremo ima ker je delan za DE trg. Samo hiše si še nihče ni iz tujine naročil, pa še to se bo z modularnimi hiškami in 3d printanjem počasi spremenilo :)

Strani: 1