Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[]
> [MarijanMacek]
> > []
> > > [MarijanMacek]
> >
> > kajpada, in tudi nacijev :)
no, ce se na podlagi enega stavka, razumljenega tako ali drugace, odlocis cisto spremeniti svoj pogled, potem me ze nisi kaj posebej cenil. kar je seveda cisto tvoja stvar.
Ali imaš to v podzavesti, da si napisal tako oslarijo?

dejstvo pa ostaja, da se pojem davcne optimizacije tipicno nanasa na placevalca. taka je pac praksa po prostoru in casu. v teh krajih je sicer nekoliko razsirjeno tisto, da vzamemo nek ustaljen pojem in iz njega naredimo nek wtf, nakar kao zmagajo butalci in ne pamet. kot kaze, imava razlicne poglede na to tradicijo.
Ti razumeš kot optimizacijo davčnega sistema v prid delodajalcev. Jaz pa trdim, da mora biti optimizirana v prid celotne družbe, ali pa nacije (moral bi vedeti da beseda nacija nima nobene zveze z NSDP ali naciji. V nasprotnem ti lahko pomaga še samo Bog). In ne verjamem v gesla, kar je dobro za Ford, je dobro za ZDA.
Da ti pa pomagam na pravo pot, optimizacija davčnega sistema nikakor ni to kar ti misliš. Za začetek si preberi nekaj na Wikipediji, en.wikipedia.org/wik...ptimal_tax ko boš razumel pa komentiraj o Nazijih. Sicer pa nekaj tednov nazaj bral o teoriji, kdaj je davčni sistem optimalen, aplicirano na Trumpovsko Ameriko. V nadaljnje branje pa recimo preberi
N. Gregory Mankiw, Matthew Weinzierl,Danny Yagan, fi]Optimal Taxation in Theory and Practice, Harvard University, scholar.harvard.edu › files › mankiw › files › optim... Tako se boš izognil neumnim odgovorm "na prvi žogo"

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2797171

Strani: 1

crt sporočil: 27.200
ej sorry, meni se res ne da biti tvoj pripomocek za dokazovanje cesarkoli ze, imam lepse stvari v planu. lepo se imej.
anon-514918 sporočil: 2.327
Kako je z davčno optimizacijo v imenu nacije je v slovenskem prostoru že pred 15 leti jasno povedal Mićo Mrkaić, ko je rekel, da je za delavca najboljša tista država, v kateri so davki na jahte najnižji, davki na kruh pa najvišji. Vse drugo pomeni, da je najbolj fajn živeti od arie. Recimo podpirati histerične oslarije Grete Thunberg na 30 let podlage domačij oslarij.

Sicer pa je tako, da Sloveniji krvavo manjka ekonomska oziroma finančna stroka. Na univerzi nikoli ni bilo dobro, potem pa je prišel še Kučan in z ekonomskih fakultet izbrisal še tisto malo pametnega, kar so na njih predavali, sicer njegove opice ne bi mogle diplomirati. Tako je znana Bertoncljeva poteza izpred kakega meseca v Sloveniji izvenela kot velemojstrski dosežek, dejstvo pa je, da v Ameriki samo v podeželskem kolidžu lahko greš pri ekonomiji v prvem letniku skozi, če tega ne znaš.

V celoti recimo v Sloveniji manjka Friedmanov pogled na ekonomijo, Clintona pa častijo za Reaganove dosežke.

Uriah Heep.
anon-317028 sporočil: 30.415
[MarijanMacek]
> []
> > [MarijanMacek]
> > > []
> > > > [MarijanMacek]
> > >
> dejstvo pa ostaja, da se pojem davcne optimizacije tipicno nanasa na placevalca. taka je pac praksa po prostoru in casu...

Ti razumeš kot optimizacijo davčnega sistema v prid delodajalcev. Jaz pa trdim, da mora biti optimizirana v prid celotne družbe...
Da ti pa pomagam na pravo pot, optimizacija davčnega sistema nikakor ni to kar ti misliš....
Mislim, da sta vidva odšopala na stranski tir pod oslovo senco. V Sloveniji ni problem optimizacija davkov karkoli že to je, sicer mene razni svetovalci, ki mi prihajajo v podjetje prepričujejo, da bom z njihovo optimizacijo plačal manj davka, kar jim jaz ne verjamem in jih odslovim v stilu, že že, mogoče bo letos manj, naslednje leto pa bo treba plačati vse.

Pri nas je problem negospodarno in neodgovorno ravnanje z davki. Če preberemo kakšno razmišljanje Šveda ali Finca vidimo, da se ti ljudje veselijo(?) plačevanju davkov, ker vedo, da za njih veliko dobijo, seveda v teh državah je korupcija nizka. Mi pa smo vsakodnevno priča krajam z davki zbranega denarja od zdravstva, šolstva, prevoznih stroškov, nezakonitih napredovanj, korupcij v javni upravi, Cerar jih je zaposlil 10 tisoč, Šarec zaposluje po Sovi, župani po svoje delijo naš denar, v Teš6 je izginilo nekaj sto milijonov, domnevamo, da bo podobno pri drugem tiru...In kdo naj bi ob tem z veseljem plačeval davke optimizirane ali neoptimizirane?

Strani: 1