Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PyotrNovak sporočil: 5.775
"Javnost" boli K za fiziko, tehnologijo. Za njih je vazno da slikajo kavico, jo dajo na FB in cakajo "lajke". Ravno tako je z rasnoraznimi "komisarji". Poseben primerek ja nasa carovnica, ki ima diplomo, za katero je nemogoce najti katera univerza jo je podelila. In ko poves da je med njenimi idejami vmes "little pesky thing called thermodynamics" ti butne: Se boste inzenirji ze kaj spomnili. Enostavno utihnes in nekaj zamrmras da ji bo verjetno lepo v temi, tako kot vecini zahodne EU in se poslovis.

Dejstvo, da je bila ona postavljena na tako mesto, pove samo to da za EU NI RESITVE. Neuki birokrati diktirajo inzenirjem nesmiselne in nemogoce zadeve.
DE zapira 21.000Mw atomskih ali po domace TRIDESET celih Krskih. Ce to NI norost, potem mi ni nic vec jasno.
Enako pa dvomim da ima vsaj dolocen del teh investitorjev inzenirsko izobrazbo. Upamo lahko samo to, da so njihovi analitski oddelki na nivoju.

Mislim da bo EU neke ledene zime v poduk, kaj se zgodi ce anafabeti vodijo tehniko. Na zalost bo cena za vzpostavitev normalnega stanja strahovita. Lahko tudi v zivljenjih.
Se mi zdi da je tole enako kot socializem: ideja je super, samo ljudje se nocejo prav obnasat. Za tole je resitev celo bolj enostavna: 80-90% ljudi od lakote pomre, pa smo spet nazaj v "brezogljicni" druzbi, prava Arkadia. Pa tudi brez vse ostale tehnologije.....

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2793913

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.967
Nemci naj eksperimentirajo, mi pa bomo počakali. Vmes poskušajmo rešiti HE Mokrice in še kaj projektov... ker NEK 2 po vsej verjetnosti ne bomo videli (vsaj še 20 let ne). Kaj pa pol?

(A tudi kogeneracije na biomaso potlej ne bodo več ok za dosego emisijskih pravil?)

No, to bo naša lepopisna strategija kmalu pokazala, to je tista, ki bo romala kmalu v Bruselj.

Vsekakor rabimo v nekaj letih še nekaj 100 GWh letno proizvodnje ... e pa ne bo šlo, pa bomo kupili čez mejo.

(Če ne, bomo pa ugasnili "sistemski" Talum... :) )
anon-514918 sporočil: 2.327
Zadnja sprememba: anon-514918 15.09.2019 08:08
Po moje je v ozadju tega razogličevalnega sranja psevdo kapitalska logika kvazi kapitalizma, kateremu politično parlamentarno sranje ne dovoli iti naprej. Večina ljudi v Evropi je ujetih v vsiljene vzorce in tako ne razumejo, da ima Amerika ravno tako enostrankarski sistem kot Kitajska ali Rusija. Razlika med njimi je samo v tem, da različno transparentno menjajo ksihte, ki so na čelu države. V vseh treh državah se dejanska in racionalana politika določa povsem v ozadju, daleč od ljudi. Tukaj v Evropi pa evroopice mislijo, da se stvarnost da narediti z godezdanjem v parlamentu. To samo kaže kako katastrofalna je lahko družbena odtujenost odločanja od privatne skrbi za kapital. Nasprotni razlog nemškemu ravnanju bi lahko bil v tem, da bi Nemci bili daleč naprej pri razvoju mini nukleark v primerjavi z Angleži, kar pa je nesmisel, saj Nemci kaj dosti naprej od šraufanja in švasanja nikoli niso prišli.

Uriah Heep.

Strani: 1