Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311

...Če bi javni dolg v višini 31,5 milijard s prodajo državnih podjetij prepolovili bi nam ostalo 350 milijonov iz katerih bi gospodarstvo naredilo milijardo ali še več dodane vrednosti, torej več kot je danes dobiček vseh teh državnih podjetij, ki bi jih lahko prodali in znižali dolg.
Daj prosim razloži to tvojo matematiko. Da bi ti verjel nekaj manjka, se pravi tržna vrednost sloveskih podjetij v lasti države.

In ker sem radovened sem si pogledal Letno poročilo 2018 Skupine SDH in SDH d.d. in našel, da je skupno premoženje SDH in RS vredno nič manj kot 10,1 miljardo €. In ti bi s prodajo 1/2 državnega premoženja, se pravi 5 miljard prepolovil državni dolg.... Daj mi razloži to matematiko ali mi razloži, katero premoženje naj bi še imela RS razen teh 10,1 miljarde....

In če tvoja predpostavka velja, da bi se stroški obresti znižali iz 700 na 350 M€ ob prepolovitvi dolga s prodajo premoženja si nesrečnež pozabil na kruto dejstvo, da je lani bilo izplačanih 446,7M€. Torej je neto bilanca (razlika med dividendnim donosom in obrestmi na posojila) tvoje razprodaje državnega premoženja (pozabimo, da ga je samo 10 miljard, če poročilo pravilno razumem) -96 M€, (-700+446)-(-350+00)=-96. S svojo umno izvedbo prodaje premoženja si ustvaril letno (na osnovi 2018) skoraj 100 M€ izgube. ni kaj umno za Butale, ne pa za normalne ljudi.