Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Konec neoliberalizma?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-35163 sporočil: 30.643
[Glavni forum] Tema: Re: Konec neoliberalizma?
[#279119] 10.07.08 11:33 · odgovor na: anon-22303 (#279073)
Odgovori   +    0

gogi2 je napisal(a):

V prvem in drugem odstavku nisi povedal nič in ni na kaj odgovarjati.
 IOW na to nimaš vnaprej naučenega odgovora.

Tisto o teoriji in praksi niso nedolžne zadeve. Če bi imel ti kaj več izkušenj z našim bivšim režimom, bi se tega dobro zavedal.


gogi2 je napisal(a):

Glede na to, da Mencingerja moti razslojevanje (ne mene, za mene je popolnoma sprejemljivo) bi človek od njega pričakoval, da se sam ne razsloji od delavcev. Zakaj se je razslojil, naj razčisti sam s sabo, saj se njemu razlika med dohodki delavca in njega samega gnusi. I am fine with that.
 Nisi. Če bi bil "fine with that", se ne bi vtikal v to in tipa pustil, naj razčististi sam s sabo, če se mu to seveda zdi potrebno.


gogi2 je napisal(a):

To je Mencingerjeva moralna dilema oziroma bi to morala biti, če je on iskreno proti razslojevanju.
Mislim, da se v tej izjavi najbolje odraža tvoj ideološki, dušebrižniški pristop.

Mencingerjeve moralne dileme so mencingerjev problem, ne tvoj ali moj. Za kaj Mencinger iskreno je ali ni, ve samo Mencinger. Jaz in ti tega ne moreva vedeti in nama tudi ni treba vedeti, ker se naju to ne tiče. Važno je edino to, za kaj se Mencinger javno zavzema in čisto nič drugega.

Mešanje morale, politike in ekonomije je traparija. Če bi bila večina ljudi za to, da imamo ortodoksno prostotržni kapitalizem, ga bomo pač imeli. Posamezniku preostane edino to, da se ravna po splošno sprejetih pravilih igre in skuša na ta način po svojih najboljših močeh uveljaviti svoje interese. Če dobim priložnost, da se malo razslojim je jasno, da jo bom izkoristil, pa četudi se mi razslojevanje na splošno ne zdi dobra ideja. S tem, da tega ne bi naredil, ne bi dokazal popolnoma nič, dosegel pa še manj.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 279119

Strani: 1

anon-76887 sporočil: 18.121
[Glavni forum] Tema: Re: Konec neoliberalizma?
[#279124] 10.07.08 11:37 · odgovor na: anon-35163 (#279119)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

Mislim, da se v tej izjavi najbolje odraža tvoj ideološki, dušebrižniški pristop.

Mencingerjeve moralne dileme so mencingerjev problem , ne tvoj ali moj. Za kaj Mencinger iskreno je ali ni, ve samo Mencinger. Jaz in ti tega ne moreva vedeti in nama tudi ni treba vedeti, ker se naju to ne tiče. Važno je edino to, za kaj se Mencinger javno zavzema in čisto nič drugega.

Mešanje morale, politike in ekonomije je traparija. Če bi bila večina ljudi za to, da imamo ortodoksno prostotržni kapitalizem, ga bomo pač imeli. Posamezniku preostane edino to, da se ravna po splošno sprejetih pravilih igre in skuša na ta način po svojih najboljših močeh uveljaviti svoje interese. Če dobim priložnost, da se malo razslojim je jasno, da jo bom izkoristil, pa četudi se mi razslojevanje na splošno ne zdi dobra ideja. S tem, da tega ne bi naredil, ne bi dokazal popolnoma nič, dosegel pa še manj.
Seveda so njegov problem, dokler jih ne začnejo prodajati kot mnenje vrhunskega strokovnjaka za ekonomijo.
anon-17372 sporočil: 6.680
[Glavni forum] Tema: Re: Konec neoliberalizma?
[#279388] 10.07.08 16:41 · odgovor na: anon-35163 (#279119)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

Če dobim priložnost
zeeeh.

Strani: 1