Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[abohte]

Hmm, po tvoje hobi kmetje niso normalni?
Dobro in neposredno vprasanje (zal skrito v nepotrebni solati)!

Se huje! Po moje je problem ravno to, da so tako zelo normalni. Da se vsem zdi normalno, da se futra hobi kmete s svetovnorekordnim obdavcenjem delovno aktivne populacije. Se ena norost slovenske mentalitete, zaradi katerih zaostajamo v hitrosti razvoja za primerljivimi drzavami. Hobi kmetje skodijo razvoju kmetijstva in prehranske neodvisnosti. Ce bi tisto zemljo obdeloval velik kmet ki se gre zares, bi bilo veliko vec haska.

Cela ta scena spominja na ono ko je primoz kozmus jadikoval da naj njemu (in njemu podobnim) drzava krije penzijo ko nehajo tekmovati. Ampak jebenti, kozmusov je pet ali sest, pa en je dobil zlato olimpijsko medaljo za lucanje kladiva, hobi kmetov je pa skoraj 70.000 in so samo za zgago.

En passant; hvala bogu da nisem davcni rezident in tega ne placujem, oglasam se zgolj iz socutja do nekaj sto tisoc davcnih rezidentov, ki jih noben ne sljivi pet posto, ko se jih obdavci in obprispevci kot opice za tisoc in eno zblojeno #tradicionalno skodljivo slovensko navado.

Imas pa po drugi strani bolj prav od mene - mnogo jih je, volilno moc imajo, pa je hrbet ocitno bica vajen in zeljan. Udri po majmunu :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2788695

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
[NemirniTujec]
> [abohte]
>
> Hmm, po tvoje hobi kmetje niso normalni?

Dobro in neposredno vprasanje (zal skrito v nepotrebni solati)!

Se huje! Po moje je problem ravno to, da so tako zelo normalni. Da se vsem zdi normalno, da se futra hobi kmete s svetovnorekordnim obdavcenjem delovno aktivne populacije. Se ena norost slovenske mentalitete, zaradi katerih zaostajamo v hitrosti razvoja za primerljivimi drzavami. Hobi kmetje skodijo razvoju kmetijstva in prehranske neodvisnosti. Ce bi tisto zemljo obdeloval velik kmet ki se gre zares, bi bilo veliko vec haska.

Cela ta scena spominja na ono ko je primoz kozmus jadikoval da naj njemu (in njemu podobnim) drzava krije penzijo ko nehajo tekmovati. Ampak jebenti, kozmusov je pet ali sest, pa en je dobil zlato olimpijsko medaljo za lucanje kladiva, hobi kmetov je pa skoraj 70.000 in so samo za zgago.

En passant; hvala bogu da nisem davcni rezident in tega ne placujem, oglasam se zgolj iz socutja do nekaj sto tisoc davcnih rezidentov, ki jih noben ne sljivi pet posto, ko se jih obdavci in obprispevci kot opice za tisoc in eno zblojeno #tradicionalno skodljivo slovensko navado.

Imas pa po drugi strani bolj prav od mene - mnogo jih je, volilno moc imajo, pa je hrbet ocitno bica vajen in zeljan. Udri po majmunu :-)
www.vecer.com/kmetij...ec-6529248

Subvencije so del EU proračuna, verjemi da jih država malim kmetom drugače ne bi dala. Večji kmetje so pri nas že sedaj presubvencionirani. povprečje vseh subvencij na ravni Slovenije je cca 650 EUR/ha. Mali dobe tja do 300 pa so zadovoljni. Vse ostalo se prelije na tiste z 20+. V sistemu podeljevanja subvencij imaš nebroj zahtev, ki se jih mali ne grejo oz. Niso ekonomsko smiselne zanje. Za večje pač so
linaprin sporočil: 771
čas vnosa: 13.08.19 14:56
[NemirniTujec]
> [abohte]
>
> Hmm, po tvoje hobi kmetje niso normalni?

Dobro in neposredno vprasanje (zal skrito v nepotrebni solati)!

Se huje! Po moje je problem ravno to, da so tako zelo normalni. Da se vsem zdi normalno, da se futra hobi kmete s svetovnorekordnim obdavcenjem delovno aktivne populacije. Se ena norost slovenske mentalitete, zaradi katerih zaostajamo v hitrosti razvoja za primerljivimi drzavami. Hobi kmetje skodijo razvoju kmetijstva in prehranske neodvisnosti. Ce bi tisto zemljo obdeloval velik kmet ki se gre zares, bi bilo veliko vec haska.

Cela ta scena spominja na ono ko je primoz kozmus jadikoval da naj njemu (in njemu podobnim) drzava krije penzijo ko nehajo tekmovati. Ampak jebenti, kozmusov je pet ali sest, pa en je dobil zlato olimpijsko medaljo za lucanje kladiva, hobi kmetov je pa skoraj 70.000 in so samo za zgago.

En passant; hvala bogu da nisem davcni rezident in tega ne placujem, oglasam se zgolj iz socutja do nekaj sto tisoc davcnih rezidentov, ki jih noben ne sljivi pet posto, ko se jih obdavci in obprispevci kot opice za tisoc in eno zblojeno #tradicionalno skodljivo slovensko navado.

Imas pa po drugi strani bolj prav od mene - mnogo jih je, volilno moc imajo, pa je hrbet ocitno bica vajen in zeljan. Udri po majmunu :-)
Seveda, sem si rekel, to je to!
Na izziv "ali so normalni (da/ne)", englez nezna šta da kaže a da se sutra nezajebe...
I skrene pažnju s mete.
Može, privremeno.

PS Nije baš engleski ali od ipak od kuće nekako
dani14 sporočil: 6.657
[NemirniTujec]
hobi kmetov je pa skoraj 70.000 in so samo za zgago

Koliko časa si preživel na kmetiji, da jo z neizmerno lahkoto označiš za hobi?

Strani: 1