Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gregor1976 sporočil: 537
Oglašam se, ne zato, da bi se ti spremenil, pač pa zato, ker si dobil kar nekaj podpore. Očitno staviš na državo, ki bi s pravimi cilji, pravimi ukrepi in pravimi ljudmi na čelu države lahko nekaj dosegla. To mi zveni nerealno, nemogoče, predvsem pa utopično.
Da dosežeš rast prebivalstva, moraš vzeti državi »socialno funkcijo« ali, mi država bomo poskrbeli zate. Včasih je veljalo, da bodo otroci poskrbeli za starše. Od tvojih naštetih ciljev lahko sprejmem samo varnost, ostali so partikularni interesi, ki so povezani s podeljevanjem novih pravic, ki jih država ne sme podeljevati. Če že upoštevam demokracijo, jih lahko podeljujejo samo državljani na referendumu, pa še tu bi diskutiral o minimalni udeležbi in tudi o vsaj tričetrtinski ali večji podpori, pri čemer bi morali zavarovati manjšino.
Ne vidiš politikov ali stranke, ki bi bili sposobno to narediti, pa vseeno zahtevaš državo. To je utopija.
Kar se sanacije bank tiče, se lahko pogovarjava, vendar tvoj argument, da bi recimo pol milijona Slovencev izgubilo svoje prihranke v teh bankah, ne drži. Za te prihranke do 100k € je jamčila država in ne bi zgubili nič. Izgubili bi tisti nad 100k€ in verjetno bi izgubili tisti, ki so vplačali podrejene obveznice. Če bi upošteval tvojo logiko, smo s sanacijo bank reševali prav te »neuke bogataše«, zato ne zavajaj.
Čuden komentar. Od kje točno zaključek, da je potrebno državi vzeti socialno funkcijo? Za katero od mojih točk bi bil potreben referendum? Se mi zdi, da predlagam prej nasprotno. In v mojem razmišljanju ni ničesar utopičnega. Gre le za politično voljo in spremembo načina razmišljanja. Se pa strinjam, da mogoče pričakujem preveč in zato bomo tudi ostali nekje v povprečju. Problem namreč ni le v politiki, ampak splošni mentaliteti slovencev, kar denimo tudi ti kažeš s svojim komentarjem. Za spremembe bo potrebno razmišljati izven obstoječih okvirjev, saj je jasno da na tak način kot sedaj, država ne prosperira. Zakaj imajo lahko nekaj km od nas plače v povprečju dvakrat višje?

Glede sanacije bank - tudi čudno razmišljanje...praviš da za zneske do 100.000 EUR jamči država, na drugi strani trdiš da država ne bi smela reševati bank...? Hm. Ravno to razmišljanje o "bogataših" v Sloveniji me pa najbolj moti. Torej bogatašem, ki jih je v pravem pomenu besede v Sloveniji bistveno premalo, bi pa bilo potrebno vse vzeti, a ne?