Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.200
Zadnja sprememba: crt 13.07.2019 13:43
kot ves, sem prvi, ki se strinja, da je deuropa naprava za osvajanje in crpanje juga s strani severa; in da je edini res cisti zmagovalec projekta eu in eur nemski veliki kapital (sem ze pisal o tem, ko se mi je se dalo).

(potem je tu se vloga francije, ki odlicno igra dvojico good cop - bad cop, ampak to samo se utrdi sliko.)

pri tem je vsekakor tudi res, da ima deuropa obcutek za simboliko in politicno taktiko na nivoju crknjenega konja, za kar obstaja poleg trivialnega razloga (da taka pac je) tudi ta, da ji ni treba imeti boljsega.

however...

uk ni jug - niti geografsko niti po raznih koordinatnih oseh realne moci nosi majico "juzna drzava".

tako da to, kaj pocne deuropa z italijo, grcijo ali hrvasko, ce se ustavimo samo pri teh - je sicer pizdarija deluxe (osebno si ne predstavljam, kako si bodo te drzave demografsko in razvojno opomogle kadarkoli, niti da bo prvi post-deu korak dober), ni pa relevant za primer uk. je samo prikladno strasilo, ki hkrati je in ni resnicno.

ali prevedeno nazaj v ze omenjeno -

- mogoce bo domace degenerirano plemstvo res jebalo domaco uk publiko manj, kot degenerirano eu plemstvo jebe grcijo (konec koncev to ni tezko);

- po moje pa je precej odprt dvom, ali bo domace degenerirano plemstvo res jebalo uk publiko manj, kot degenerirano eu plemstvo jebe prav to, ne pa italijansko, grsko etc publiko. (nek hint je ze v tem, da je cilj brexita seveda dati cim bolj proste roke domacemu degeneriranemu plemstvu, ne pa ljubezen do trpecega ljudstva - kar je identicno veljalo tudi pri slovenskem osamosvajanju, na primer & na veliko kasnejse cudenje lokalnega ne-plemstva, ki si je obetalo to postati.)