Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 13.07.2019 12:08
Bom ponovil, za podjetnike gre. Torej, naslednje leto se bom upokojil, imel dobrega tisočaka pokojnine in bi še ostal v polnem delovnem razmerju z 2 tisočaka bruto plače, kar pomeni neto plačo v višini cc. 1.25o evrov in plačane socialne prispevke in dohodnino v višini 1.100 evrov ter bi pravzaprav s prispevki in dohodnino pokril svojo pokojnino.

Država bi bila absolutno na boljšem, ker ne bi imela stroškov z mojo pokojnino, vse je transparentno, država meni nakaže polno pokojnino, jaz pa njej socialne prispevke in dohodnino v višini moje pokojnine. Vsi smo na dobičku!!! Seveda, če mi država ob nadaljevanju zaposlitve ne bo omogočila prejemanje polne pokojnine, se ne bom zaposlil in bo država ostala brez cc. 1.100 evrov, meni pa bo polno pokojnino morala izplačevati.

Sprašujem Mesca, Kordiša tudi Šarca, če bi ob polni pokojnini prejemal plačo in plačeval davke in prispevke brez kakršnihkolih olajšav bi mogoče kakšnega sloveskega državljana ali upokojenca za kaj prikrajšal, bi s tem nekogar ogoljufal, bi naredil nemoralno in neetično dejanja, kaj bi pravzaprav bilo narobe sprašujem?