Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Neuvrscen sporočil: 1.779
To gre lahko v kontekst tako s temi podražitvemi kot tudi z v zadnjem času vseprisotno gonjo proti "nejavnemu" šolstvu in vzgoji...

V glavnem, moj ožji sorodnik iz južnega dela NajlepšgaMestNaSvetDe™ je pred nekaj leti dobil sina. Čeprav sem prepričan, da SURS zelonatančno prešteva novorojenčke in zna dobronapovedati, koliko jih bo kdaj "potrkalo" na vrata vrtcev, imajo v pristojni službi MOL očitno nekoga vzgojenega globoko v časih planskega gospodarstva z logiko "po petletnem planu sprejmemo toliko in toliko otrok in nisem jaz kriv, če se starši plodijo izven plana". Drugače povedano, ta sorodnik ni imel najmanjše možnosti, da bi otroka takoj dal v okrožno pristojni javni vrtec (šele pri starejših skupinah se le te povečajo in "posesajo" presežke), celi sami so mu priporočili, naj se obrne na razvpite Kengurujčke. No, k sreči je bilo ponudbe nekaj več in se je tako odločil za nek privatno varstvo, kjer sta dveženski vsaka prek svojega s.p. najeli kolikor toliko primerne prostore in pazili na otroke. Tudi sam sem ju imel čast spoznati in lahko rečem, da sta bili z vsem srcem predani poslu, poskušali sta nabavljati kakovostne sestavine za hrano, otroci so se dejansko tudi kaj naučili, kadar je vreme dopuščalo, so redno šli na sprehod... in ko so jih starši prišli iskat,kar niso hoteli domov. Nekomu je vse to moralo iti v nos in ju je zašpecal inšpekciji MIZŠ. Menda je bilomed obiskom inšpektorja kar burno, na koncu je izdal odločbo, ki sta jo obesili pri vhodu, in je določala, da smeta izključno paziti na otroke, nikakor pa jih ne smeta vzgajati ali celo izobraževati.

Ta otrok je dobil še nekoliko mlajšo sestrico, ki je bila v prejšnjem varstvu krajši čas, nato pa je le dobila subvencionirano mesto v javnem vrtcu. Tam pa so se, kot kaže, čisto zares držali sklepa tistega inšpektorja, otroci so dobili kup igrač, se med seboj pogovarjali o raznih risankah, še celo na vrtčevsko igrišče so hodili bolj poredkoma in nekako zabijali čas, dokler jih niso prišli iskat. Dostikrat je bilo videti, kako kakšen otrok nesrečno gleda skozi okno in obvešča druge, čigav ata ali mama prihaja, in tisti "srečnež" vključno s to sestrico je potem največkrat že pred vrati komaj čakal, da končno lahko odide.

Samo še mmg., ena od bolj nemarnih "vzgojiteljic" v tem javnem vrtcu je bila večkrat opažena v prvih "bojnih linijah" Štrukljevih mitingov.