Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[slovenecnb1]
> [alek14]
> Slovenci zelo radi ocenjujemo svojo raven kompetenc preko visokozvenečih nazivov, ki se delijo kot ping-pong žogice. Po št. dr. znanosti na 5 prebivalcev smo gotovo naj "kompetentnejši" narod na svetu.
> Vedar pa je realnost taka, da na zahodu vedo, da naši dr. niso vredni počenega groša in običajno ne dosegajo ravni njihovih BSc iz elitnih šol. Zato bodo naši kandidati vedno predmet preverjanja in naši zvezdniki bodo prizemljeni na raven pigzigmarjev kar večinoma so. Za dr. Pavliho sicer nimam pretiranio slabega mnenja in tudi zograj napisano ne velja specifično zanj. So pa ocenjevalci očitno nekaj opazili...

Če tole pišeš prosim loči družbosčovce in naravoslovce kjer je šolski sistem bistveno boljši kot v tujini za družboslovce sicer ne vem gled ena št. drmrjev pa verjetnov drži kar si napisal naravoslovec kar tako naziva ne dobi verjemi mi mora imeti nek otipljiv rezultat v praksi
Jaz sploh ne razumem, kako lahko imajo recimo profesorji na nekaterih druzboslovnih faksih tako porazne bibliografije in temu primeren nikakrsen ugled v svetu. Ne vem, a res ne more nihce v SICRISU pogledati recimo "profesorja Cerarja, uglednega pravnika"?

Vecino znanstvenih del ima v slovenscini, in se med njimi mu je uspelo v kategorijo 1.01 kamor v naravoslovju in tehniki stejejo izkljucno znanstvene revije z recenzijo, uvrstiti neka predavanja iz simpozija.

S tako bibliografijo bi na normalnih faksih bil ze asistent malo tezko.

Za Pavliho velja podobno.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2778584

Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.896
No, odgovoril si na vprasanje, zakaj rinejo v politiko. Zato.
Endimion sporočil: 10.316
Ne vem kako pogosto je to na naših faksih..

Ampak v Petek sem izvedel, da so soprogu moje dobre prijateljice prav zaradi kilavih (beri nikakršnih) raziskovalnih rezultatov, gladko zavrnili habilitacijo in naj bi z jesenjo ostal brez dela (beri službe, ker delal tako ni nič).

NJegov score je res porazen... Jaz vbi z tako realizacijo v tej moji srednje majhni firmi dbil tako brco, da bi imel direktorjev podplat še 14 dni na riti viden.

V svojem življenju sem objavil le en članek... še med študijem. Docela moja ideja, Sicer nobena HUDA znanost. A da sm ga sploh smel objavit je bilo bolj ali manj na glas rečeno "katere profesorje moram navesti kot soavtorje....". 6 komadov. In nisem bil prvi. Pod leto dni in pol mojega prostega časa, mojih meritev, študiranja, programiranja, evaluacij rezultatov, etc.. se je med drugim podpisal profesor prava na našem faksu. Ko sem se temu uprl, mi je mentor lepo rekel: "Jaz to vem in podlo je. A ne želiš niti probat, kako ti lahko tile fantje zagrenijo pot do diplome".

Jeseni, po opravljeni diplomi, se za mesto laboranta niti nisem prijavil, Ampak se lepo sparkiral v Ljubljani v gospodarstvo.

Povečini je tudi raziskovalna dejavnost na naravoslovnih faksih pri nas docela v danki (So svetle izjeme), in je posledično večina kadra ki prileti iz njih bolj uboga.

Strani: 1