Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Hrvaški mediji: Uljanik ladjedelnica v stečaj

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 7.972
A se kdo heca?

Država Cro da je dala v 20 letih 30 milijard kun (4 milijarde evrov) v zgodbo, ki je vredna zaradi zemljišč morda 40 mio eur (in še 5 mio eur v opremo)? Pravim morda, ker mi ni jasno, koliko zemlje imajo in če je dolgov (ali terjatev?... to ni eno te isto) za 22 mio eur, mi vse te številke ne govorijo o razlogih za stečaj. Ali pač niti zemljišč nimajo in le nekaj opreme. Potem pa je bila kraja premoženja skoroda perfektna.
:)
Nešto ne štima ovde. (Ali pa samo jaz to ugotavljam)

Ti Hrvatje so nas pa tle nadmudrili. Svaka jim čast. Pralnica pralnic.

Je pa čas, da se zadeva izpoje. Verjamem, da bodo sedaj kanalizirali jezo v kaj bolj produktivnega.

(Finance prosim preverite dejstva iz prepisanega hrvaškega članka, ker ta igra številk ne sovpada.)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2774159

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[]
A se kdo heca?

Država Cro da je dala v 20 letih 30 milijard kun (4 milijarde evrov) v zgodbo...
:)
Nešto ne štima ovde. (Ali pa samo jaz to ugotavljam)
Kaže, da štima. V Uljaniku so podpisali 100 miljonsko pogodbo za gradnjo ladje. Kupec jim je nakazal teh 100 milijonov, na koncu so ugotovili, da je ladja stala 200 milijonov in je država pokrila to izgubo in tako iz leta v leto. Uljanik s svojim delom ni bil nikoli konkurenčen in je država zaradi socialnega miru v njega kar metala denar in so 4 milijarde verjetno realne.
simona2 sporočil: 2.204
30 mrd kun od 1992 do 2015 je uradni podatek hrvaškega Inšituta za javne finance. Jutarnji list je naredil izračun do 2017 in je 34 milijard kun.. Več je na spodnji povezavi...

novac.jutarnji.hr/ak...a/8506052/

Strani: 1