Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Izvoz zrasel za 12,2 odstotka

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Izvoz zrasel za 12,2 odstotka
[#2769873] 15.04.19 14:25 · odgovor na: anon-207617 (#2769865)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 15.04.2019 14:26
[NemirniTujec]
Glede mojega mnenja o razclovecenosti - ja bral sem Hanno, in Karla tudi (pojem alienacije) in jaz pac menim, da so 100 in 200 in 500 let nazaj ljudje bili ravno tako razcloveceni, trpinceni, potrebni specialnih pedagogov, samo tega pac ni bilo, in so odrasli v razrvane hlapcevske bestije, ki so umrle zaradi tuberkoloze ali kake druge nezgode. To je mnenje, lahko se seveda motim.
Tako. Tudi sama zahtevnost obstoja v druzbi je strmo narasla. Kaj res vsi mislite, da 100 let nazaj ni bilo zanemarjenih otrok, prizadetih otrok, zlorabljenih otrok?

Samo druzba kot je bila, kruta ampak v primerjavi z nasimi casi primitivna, ni za prezivetje zahtevala nic vec kot sposobnost za fizicno delo. Kot je rekel crt, mocan kot bik in pameten kot bik - to je bilo 100 let nazaj povsem ok za prezivetje in ce si bil res mocan bik, celo za malo boljse zivljenje.

Ljudi, ki so si sluzili kruh z inteligenco je bilo malo, 200, 300 ali 500 let nazaj pa se manj.

Tak "mocan kot bik in zabit kot bik" clovek bo v moderni druzbi socialni podpiranec. Ker imamo stroje in robote, kvecjemu se lahko odseli kam v tretji svet, recimo v crno afriko, kjer bo imel konkurencno prednost v fizicnem obdelovanju zemlje.

Otroka, ki je bil ali avtist ali pa je imel skvarjene mozgane, ker se ga je njegova mati zapijala, ko je bila noseca, so pac tepli, dokler niso s pavlovim refleksom dosegli da je pac delal tisto kar so hoteli. Deklo (to so bile velikokrat se otroci), ki je dobivala prevec pubertetniskih idej je najprej gospodar posilil, potem pa jo je se gospodarica z bicem, da je razumela da je njeno mesto pri golidi mleka ko se molze.

Sedaj z otrokom, ki ne more slediti pouku nimas kam. Je na poti do celozivljenske socialne podpore, zato se take otroke ze zelo zgodaj zacne obravnavati, da se temu scenariju izogne.