Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
Mater kok enih teorij za dejstvo, da ima nediscipliniran folk polno rit vsega ker zivi v dovolj razviti drzavi :-)

Saj vsi vemo da ce se naziras z zelenjavo in piscancijimi prsmi ne bo take skode kot ce se bases s snickersom in jaffa keksi.

A mi upa kdo od ex bajsijev tukaj gor trditi, da je tako glup, da "ni vedel" da ne sme jest tok sladkega/ogljikohidratnega? Dajte ga no srat.

Cuker PASE, takoj dobis fiks, tako kot pri cigaretu ali zganju, jebemtisolatodatijojebem.

Ker je zasvojljivo prijeten, tudi gre dobro v promet. Zato ga "zlobne korporacije" tako rade prodajajo. Nihce ni imel nekega zahrbtnega plana "lets make this nation fat and sick". Dobro mi vsi vemo, kaj pocnemo.

Ko je dovolj hudo in nas zivljenje zacne kaznovati, se bolj odlocni primerki spravimo k sebi, manj odlocni pa potonemo v zamasenih zilah in cakalnih vrstah. So what.

Long live McDonalds! Long live CocaCola! Three cheers to diabetes!

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2767058

Strani: 1

anon-20668 sporočil: 3.976
[NemirniTujec]
Mater kok enih teorij za dejstvo, da ima nediscipliniran folk polno rit vsega ker zivi v dovolj razviti drzavi :-)
Problem ni (samo) v disciplini. Veliko ljudi dejansko poskuša upoštevati uradne prehranske nasvete, ampak niso učinkoviti, in rezultati so na dlani (svetovna eksplozija problemov debelosti, diabetesa itd)

Res je, da imamo dandanes polno rit vsega.
Stotisoče let evolucije smo živeli povsem drugače kot zadnjih 50-100 let.
Nek prazgodovinski Ötzi je veliko večkrat imel problem s pomanjkanjem hrane kot z njenim preobiljem. Ampak tudi če ga je kdaj doletelo momantalno preobilje hrane, se je pojavilo v obliki sveže uplenjenega jelana ali merjasca, ne pa zvrhane sklede špagetov in čokoladne torte.
Cuker PASE, takoj dobis fiks, tako kot pri cigaretu ali zganju, jebemtisolatodatijojebem.
Ja, sladkor povzroča zasvojenost. In to na treh nivojih:
- psihološki (sladke stvari so večini ljudi okusne)
- nevrološki (pri zasvojenosti s sladkorjem v možganih "zasvetijo" ista področja kot pri odvisnosti od kokaina)
- fiziološki (neodvisno od zgornjih dveh, je ob hranjenju s sladkorjem/škrobom metabolični sistem navajen na kurjenje glukoze in šele ko ga od tega odvadiš, prešalta na kurjenje maščob).
Saj vsi vemo da ce se naziras z zelenjavo in piscancijimi prsmi ne bo take skode kot ce se bases s snickersom in jaffa keksi
A mi upa kdo od ex bajsijev tukaj gor trditi, da je tako glup, da "ni vedel" da ne sme jest tok sladkega/ogljikohidratnega? Dajte ga no srat.
Jaz si to upam trditi.

Sicer si vprašanje zastavil tako, da je moja trditev na videz hecna.

Ampak se je treba zavedati, da v tem kontekstu "sladko" ne pomeni zgolj jaffa keksov in snickersov.
Problem je vse, kar ti nabije sladkor v krvi in posledično inzulin. In glede tega ni dosti razlike, ali poješ par jaffa keksov, ali kos kruha (magari polnozrnatega, nima veze), ali jabolko ali pa jutranjo skledico ovsenih kosmičev (naravnih, nesladkanih) z nemastnim mlekom.

Poglej tipično "prehransko piramido", kakršno uradno priporočajo zadnjih 50 let.
Vedeli smo, da se ne smemo nažirati s snickersi.
"Vedeli" smo tudi, da bazo prehranske piramide predstavljajo zrnja in žitarice (kruh, testenine, riž, krompir, muesli itd), česar naj bi pojedli največ.
In smo tega jedli največ. In smo bili debeli. Sedaj tega ne jemo več. Namesto tega v izdatnih količinah jemo jajca, meso, slanino, ribe, maslo itd, pa veliko zelenjave, in smo vsak dan manj debeli.
anon-204390 sporočil: 13.528
[NemirniTujec]
Mater kok enih teorij za dejstvo, da ima nediscipliniran folk polno rit vsega ker zivi v dovolj razviti drzavi :-)

Saj vsi vemo da ce se naziras z zelenjavo in piscancijimi prsmi ne bo take skode kot ce se bases s snickersom in jaffa keksi.

A mi upa kdo od ex bajsijev tukaj gor trditi, da je tako glup, da "ni vedel" da ne sme jest tok sladkega/ogljikohidratnega? Dajte ga no srat.

Cuker PASE, takoj dobis fiks, tako kot pri cigaretu ali zganju, jebemtisolatodatijojebem.

Ker je zasvojljivo prijeten, tudi gre dobro v promet. Zato ga "zlobne korporacije" tako rade prodajajo. Nihce ni imel nekega zahrbtnega plana "lets make this nation fat and sick". Dobro mi vsi vemo, kaj pocnemo.

Ko je dovolj hudo in nas zivljenje zacne kaznovati, se bolj odlocni primerki spravimo k sebi, manj odlocni pa potonemo v zamasenih zilah in cakalnih vrstah. So what.

Long live McDonalds! Long live CocaCola! Three cheers to diabetes!
Požrešnost ni zastonj 2. smrtni greh :)
Sicer pa je pri vseh sortah odvisnostih glavna umetnost v tem, da manj zdrave odvisnosti zamenjaš za bolj zdrave.

Strani: 1