Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[rename]
Ne vem, ko sem videl v ZDA kako se prenazirajo....bi rekel, da je vnos vse te hrane razlog za debelost.
Tako debelih ljudi, kot v ZDA, nisem videl v Nemciji, Angliji, Franciji...., skratka nikjer, pa sem prezivel veliko casa v tujini.
Tako. Gre za kombinacijo splosnih navad in dostopa kalorij za mase.

Ko je drzava enkrat dovolj razvita, imajo siromaki vzgajani v pomanjkanju sanso za prenaziranje. Ce je druzbeni peer presure k vitkemu izgledu dovolj mocan ("prostotrzni" japonska, francija) se nekako drzijo nazaj, ce ne pa udri po makaronih ("levicarske" usa, UK).

Ker sedaj tudi drugi in tretji svet prihaja do premozenjskega standarda za prenaziranje, bo tudi tam cel kup razlicnih primerov. Bajsiji na tihomorskih otokih so res face. Bolj siroki kot visoki :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2766979

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[NemirniTujec]
> [rename]
> Ne vem, ko sem videl v ZDA kako se prenazirajo....bi rekel, da je vnos vse te hrane razlog za debelost.
> Tako debelih ljudi, kot v ZDA, nisem videl v Nemciji, Angliji, Franciji...., skratka nikjer, pa sem prezivel veliko casa v tujini.

Tako. Gre za kombinacijo splosnih navad in dostopa kalorij za mase.
No, gre dejansko tudi za totalno sfaljeno prehransko piramido, ki so jo 40 let vbijali v glavo plebsu, zdravnikom, dieteticarjem, in je povezovala mascobo v hrani z mascobo okrog pasu, ceprav je sedaj znano da pride najvec mascobe v pas iz ogljikovih hidratov.

Podobno kot so trans mascobe posledica aktivisticne bitke enega miljonarskega morona, ki se je odlocil, da bo prislil vse proizvajalce hrane da grejo iz nasicenih na nenasicene mascobe (trans mascobe so nenasicene in odlicen nadomestek za nasicene, hehe), ker se mu je pac tako dvignilo, je tudi epidemija debelosti v velikem delezu posledica norije za "nemastno hrano".

Trajalo bo verjetno celo generacijo ali vec, da bomo okus ljudi spremenili iz sladkih kruhkov z marmelado na klobase brez priloge :)

Strani: 1