Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[murje]
»Alenka Žnidaršič Kranjc pa nima toliko dostojanstva, da bi priznala napako in da bi se javno opravičila, saj mi je povzročila osebno in materialno škodo,« je dejal Mišič.
AŽK lani junija Suzani Kos (Delo) uvodoma poda malo kaviar-anarhistične državljanske vzgoje.
Boste šli jutri volit?
Ne. Za konec tedna grem na morje.
Voliti je bilo sicer mogoče tudi predčasno.
Res je. A dokler se ne bomo začeli pogovarjati o vsebini, mene na volitvah ne bo. Bom povedala naravnost: to, kar so v volilni kampanji povedale stranke, je bila zame le predstava za javnost, naj torej odločijo tisti, ki jim verjamejo.
www.delo.si/sobotna-...56490.html
AŽK junija 2016 z isto Suzano Kos (Dnevnik) razglablja o teorijah zarote in moči denarja.
Ne verjamem v teorijo zarote, pač pa v teorijo denarja. Ko se najdejo vsi elementi, vsi partnerji s skupnim interesom, se stvari zelo hitro odvrtijo. In v tem primeru je kar nekaj elementov, ki teorijo denarja potrjujejo: tujina je zainteresirana za profit in ga pri odkupu terjatev tudi dela. Slovenci pa pri tem služijo na več ravneh. Najprej, ko tujcem to omogočijo, ko pripeljejo kupce sem. Nato, ko zanje tukaj delajo ali ko po teh povezavah pridejo do služb v tujini. Kar nekaj smo si jih »zrihtali« na ta način. Verjemite, vse je stvar denarja!
www.dnevnik.si/10427...rve-group-
AŽK junija 2016 za Delo o strahu za Luko in četrtem valu mojedeželne prihvatizacije.
Strah me je za Luko, ker so ji podtaknili drugi tir, izčrpali jo bodo in pripeljali v situacijo, kot so vsa druga podjetja. Tu ni neznanja. Dela se četrti val privatizacije v Sloveniji. Nasilje je vedno večje, ker je premoženja in denarja vedno manj. Razumem lastnika, ki me ima pravico zamenjati. Vendar to, kar se počne, da peljemo premoženje proti ničli, ni nekaj, pri čemer smo lahko tiho. Dokler bomo pri tem tiho, nam ni pomoči in ni pomembno, kdo je predsednik vlade.
www.delo.si/gospodar...evati.html
AŽK februarja 2016 za Delo o sindromu zlatih ribic.
Ja, časopisi boste še nekaj časa pisali o tem, kakšen mesec, dva, medtem bomo pa vsi pozabili na to visoko kazen. Ali v tem trenutku vi veste za imena in priimke, kdo je kriv? Ne, samo minister ve. Briga me, če minister ve. Naj pove, kdo je kriv, z imenom in priimkom, ta pa naj zato odgovarja po delovnopravni zakonodaji. Najmanj po njej. Pa ne mislim le na ta primer. To, kar se dogaja, presega vse meje. Hodimo v službo in na ravni javnega sektorja ne opravljamo svojih nalog. To res ni ničemur podobno.
www.delo.si/gospodar...-meje.html
V duhu boja proti sindromu zlatih ribic pa za konec še omemba, da je bila gospa AŽK s strani političnega kadra Draškovića izbrana za predsednico komisije za prodajo proslule banke SIB, ter pozabljena in skoraj izgubljena reciklaža iz cca drugega vala prihvatizacije. To so bili res lepi časi, ki jih lepo ponazarja izjava neke silno ugledne tovarišice->gospe, ki je poskrbela za tudi javno afirmacijo principa, da vsaka velika lumparija še ni kaznivo dejanje...
Za zgodbo o 800 milijonih tolarjev, ki si jih je od Poštne banke Slovenije (PBS) "za plačilo računov" sposodila Alenka Žnidaršič Kranjc, pravzaprav ne vemo natančno, kam sodi. Gre za povsem običajen posel, zlorabo ali nerodnost? Da je prvo, trdita neposredno vpletena. Da gre za drugo, pravijo (morebiti škodoželjni in nevoščljivi) neimenovani viri. Da bi bilo tretje, pa verjamejo zgolj naivni, piše Damjan Viršek v Delu.
www.sta.si/729868/de...telji-24-4