Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V Sloveniji je 95 odstotkov mikro podjetij

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: V Sloveniji je 95 odstotkov mikro podjetij
[#2756646] 05.02.19 09:32 · odgovor na: anon-178149 (#2756572)
Odgovori   +    1
[MarijanMacek]
> [vickibedi]
> > [MarijanMacek]
> >
> > Sem v prejšnem postu lepo napisal, da ni kar preprosto za sklepat kaj je razlog za manjšo dodano vrednost v mikro podjetjih. Je mnogo razlogov, tudi ti ki jih navajaš. Sem samo pokazal na globalno sliko, kjer se hvali mikro podjetja in blati državne kolhoze nad 250 zaposlenimi. Sicer si pa jaz nisem izmislil, da so DARS ali HSE etc... velika podjetja. Po obsegu poslovanja so, in HSE še kako deluje na trgu. DARS pač na omejenm trgu AC in HC. Ampak če DARS ne deluje na trgu, tudi noben privatni upravljalec infrastrukture ne deluje na trgu.
>
> DARS ne deluje na trgu, ker nima konkurence. Če jo ima, me razsvetli in jo prosim imenuj.

Malo prej sem lepo napisal, da noben upravljalec ali lastnik infrastrukture ne deluje na trgu. AC recimo je samo ena, vsaj pri nas in okolici, možnosti obvoza ni, kakšno imaš potem tržno možnost. Lahko sicer voziš okoli riti v žep, kakor nekateri predlagajo za vožnjo po železnici, ampak to res ni konkurenca in tržni boj. Res pa DARS uspešno "trži" AC, saj se tovor večinoma izogiba Avstriji in se kanalizira v Slovenijo. Ampak to dejstvo nima najmanjše veze s trgom, ampak prefi njenim nagajnem zaviti v ekologijo.
>
> > Si zelo verodostojen in pišeš o stvareh, ki jih ne poznaš. Delniška sestava KRKE dne 31.12.2018 je naslednja
> >
> > domače fizične osebe 39,2%
> > mednarodni vlagatelji 23,2%
> >
> > Ti pa o 30% deležu privatnikov v KRKI. Resnica je ravno obratna, SDH, KD in PPS imajo 27,2%, domače pravne osebe pa 7,7%, pa ni nujno da so državne.
>
> Zavedla me je ta slika iz GVIN (očitno napaka):
> shrani.si/f/W/wn/44r...-13-53.jpg
>
> Ampak to samo še bolj kaže na dejstvo, da Krka ni več v večinskem državnem lastništvu.

Se zgodi... in ni pretiran greh.

>
> Ne dajat v isti koš velika podjetja in državna podjetja.

Velika podjetja in državna podjetja si vrgel v isti koš kar sam, citiram:

>
>Boljše množica mikro podjetij. kot par maksi državnih kolhozov, ki delajo z izgubo :)
Ne sprenevedaj se. Ti si metal Lek, Krko, Dars in vse v isti koš.