Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Najbolj brani članki danes

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.925
[Glavni forum] Tema: Najbolj brani članki danes
[#2754419] 24.01.19 15:33 · odgovor na: anon-316368 (#2754385)
Odgovori   +    0
[jure1943]
>... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, ti sploh nimaš problemov s suženjskim delom ... eh, jebiga ...
>P.S.: samo sužnji za svoje delo niso dobili plač, ker so jih njihovi lastniki hranili, da so lahko delali, kaj drugega pa itak niso smeli ...
In v čem se od suženjstvo razlikuje komunizem? Država svoje prebivalce hrani: daje jim stanovanje, kupujejo v državnih trgovinah, hodijo v državno šolo in imajo državno zdravstvo - dokelr vse skupaj traja z nacionalizacijo ali/in revolucijo ukradenimi dobrinami. Ko to poide, ostane Kuba, Venezuela, Severna Koreja in Juga (z državljansko vojno, 200,000 mrtvimi, 2 milijona razseljenimi in največjo inflacijo v povojni Evropi!). Komunizem 20. stoletja se od časov uradnega 'suženjstva' razlikuje samo po 'standardu', ki vdira med ljudi, ki ga ne marajo, preko mej in medijev. Če se upreš komunistični državi, si ob vse - natanko tako, kot v suženjskem družbenem redu: na meji te ustrelijo, ne dajo ti službe, če hočeš lahko svobodno umreš.

Zakaj misliš, da je sedaj pri nas vedno več prič pred kamero, ki želijo biti zakriti in nočejo sodelovati in jim morajo spremeniti glasove?! Zaradi demokrcije ali strahu? Je strah znak demokracije? Kmalu ne boš smel več niti govoriti, ker bo vsaka izjava, ki ni všeč levičarjem sovražni govor in homofobnost. Stuacija je zelo preprosta, levičarji nas peljejo v suženjski red, ki ga menda ne maraš??
... čuj, pa si ti ziher, da si prebral moj post ? ... khmm, samo vprašam ...

P.S.: če res hočeš moje mnenje o tem, v čem se od suženjstva razlikuje komunizem, so suženjstvo na svetu že imeli, komunizma pa še ne ... no, vsaj jaz še nisem slišal, da bi kdaj vsak delal po svojih zmožnostih, dobil pa po svojih potrebah ... khmm, sploh ker so zmožnosti zelo omejene, potrebe pa niti približno ne ...